Kdo jsme

Společnost DEVI poskytuje prostředí pro pohodlné bydlení – dlouhodobé, vysoce kvalitní řešení elektrického vytápění. Podporujeme naše zákazníky nejlepší – až 20letou – zárukou na trhu, DEVIwarranty™, která se vztahuje nejen na výměnu kabelů nebo rohoží, ale také na náklady spojené s montáží výrobku a opravou podlahy včetně vrchní krytiny!

75letá historie elektrického vytápění DEVI

Společnost byla založena v Kodani, v Dánsku, v roce 1942, a její název „DEVI“ je zkratkou názvu Dansk El-Varme Industri.

Na začátku DEVI vyráběla topné prvky pro průmyslové účely. Začátkem šedesátých let začala vyrábět elektrické topné kabely. Nejstarší instalace topných kabelů pochází z počátku šedesátých let.

Z Kodaně do Vejle

Stejně jako mnohé jiné dánské společnosti, i DEVI se v průběhu sedmdesátých a na počátku osmdesátých let rozhodla přesunout své aktivity z Kodaně do oblastí mimo hlavní město. DEVI se usadila ve Vejle, obklopené hustou dálniční a železniční sítí a v blízkosti mezinárodního letiště. Ale především zde byla snadno dostupná motivovaná a kvalifikovaná pracovní síla.

Moderní historie DEVI začíná v roce 1985

V průběhu šedesátých a sedmdesátých let byly průmyslové topné prvky stále nejdůležitější skupinou výrobků firmy, ale již na počátku osmdesátých let začíná značný nárůst odbytu topných kabelů, zpočátku do Finska. První dceřiné společnosti v Německu, Švédsku a Norsku byly založeny v polovině osmdesátých let a expanze se tak začíná rýsovat. V průběhu devadesátých let se aktivity zrychlují a dochází k založení několika dalších dceřiných společností v zemích bývalého východního bloku.

Evropská jednička na trhu

Od začátků v Kodani v roce 1942 nabral vývoj na obrátkách. Dnes je DEVI evropskou značkou číslo jedna v oblasti elektrického vytápění se značným podílem na trhu. Kromě Evropy je značka DEVI zastoupena, mimo jiné, v Kanadě, Číně a Jihoafrické republice.

Člen skupiny Danfoss

Od 1. ledna 2003 se DEVI stala součástí skupiny Danfoss – největší průmyslové skupiny v Dánsku. Danfoss je jednou z předních světových společností v oblasti vytápění, chlazení a klimatizace. Skupina Danfoss má více než 24 000 zaměstnanců, v 63 závodech v 19 zemích a prodejní pobočky ve více než 100 zemích.

Výroba produktů DEVI probíhá ve francouzském Saint-Malo a v Grodzisk Mazowiecki v Polsku, takže přibližně 90 % našich výrobků se vyrábí v Evropské unii. Ředitelství společnosti DEVI sídlí ve Vejle v Dánsku. V prostorách ve Vejle se nachází také divize teplovodního podlahové vytápění Danfoss, a tyto dvě složky tak společně tvoří největší světové vývojové centrum v oboru podlahového vytápění.

V současnosti je systémy elektrického vytápění DEVI vybaveno ohromné množství budov. Naše vnitřní i venkovní aplikace fungují v domech, hotelích, kancelářích a průmyslových podnicích od severního Norska po Nový Zéland.