Použití v zemědělství

V moderním zemědělství se staráme o všechna zvířata. V současnosti je klíčové poskytnout jim co nejoptimálnější podmínky.
Aby selátka dobře rostla, neměla by ztrácet tělesné teplo vyzařováním do okolí nebo podlahy. Optimálním řešením jsou topné kabely DEVIflex™ instalované v podlaze stáje nebo porodního kotce, aby bylo zajištěno, že zvířata snadno porostou a ještě absorbují další teplo.

V porodních kotcích musí mít selátka první dva dny teplotu až 30 °C. Potom je možné během následujících 4 týdnů teplotu postupně snižovat přibližně na 18 °C. To lze snadno provést pomocí elektronického termostatu DEVI regulujícího vytápění. Pomocí topných kabelů DEVI udržíte požadované teplo pouze na takové úrovni, jakou zvířata potřebují.

V kurnících je rovněž instalace elektrických topných kabelů velmi výhodná. Zvýšená teplota podlahy výrazně sníží spotřebu energie, protože není třeba vytápět celou budovu.

Mezi další výhody patří čistší a sušší prostředí pro kuřata, které na ně má prokazatelně dobrý vliv – včetně eliminace zlozvyku vzájemného klování do sebe v neuspokojivých podmínkách. Podlahové vytápění neznamená pro zvířata jen teplo, ale také omezení množení baktérií a choroboplodných zárodků.

To vše jsou faktory snižující riziko nemocí a epidemií. Kromě toho se díky rychlému vysychání zvířecího trusu snadněji a rychleji vyčistí podlaha při výměně mezi dvěma snůškami mláďat. Systémy vytápění DEVI lze použít pro porodní kotce, kurníky, vepříny a mnoho dalších typů stájí.

Záhony

Za účelem urychlení růstu a reprodukce ve sklenících je možné začátkem jara vyhřívat půdu, aby vegetace začala růst dříve a úroda trvala déle. Rovněž se tím usnadňuje kultivace rostlin vyžadujících teplo, které normálně rostou pouze v subtropických/tropických zeměpisných šířkách, a zkrátka potřebují teplejší podmínky než rostliny z chladnějších regionů.

Pro dosažení nezbytných teplot jsou ideální topné kabely DEVIflex™. Pokud jsou dále vybaveny elektronickými termostaty a snímači DEVIreg™, spotřeba energie potřebná pro dosažení mimořádného efektu bude minimální.

Vyhřívání záhonů lze využít ve sklenících, pařeništích a množitelských boxech.

Osobní certifikační školení DEVI
Chcete být lepší než konkurence? Chcete získat ty nejlepší zakázky až za 200 000 kč! Nabídněte DEVI s rozšířenou zárukou a máte to v kapse.
DEVI - Ochrana vinic proti mrazu
Pomocí jednoduchého řešení zachráníte až 87% úrody během jarních mrazů.