Vnitřní aplikace

Elektrické vytápění je proces, při kterém se elektrická energie přeměňuje na teplo. Někdy je ale fyzika vnímána jako druh magie! Vědomí, že teplo stoupá a použití tohoto jednoduchého principu pro vytápění vašeho domova přenese váš život na novou úroveň pohodlí.

Proč používáme elektrické podlahové vytápění?

Elektrické vytápění DEVI je energeticky účinné a ekologické řešení podlahového vytápění.   Je  flexibilní pro novostavby a renovace pro mokré i suché instalace.

Podlahové topné systémy nabízejí buď "mokrý" nebo "suchý" způsob instalace; "mokrý" znamená, že systém ke své funkci vyžaduje vrstvu potěru a "suchý" znamená instalaci bez potěru. 
Rychle reagující topné systémy se snadno ovládají. Umožňují vysoký komfort a pohodlí svým uživatelský příjemným ovládáním poskytujícím dlouhotrvající efekt podle nejvyšších standardů kvality.
Elektrické vytápění DEVI, lze použít jako komfortní vytápění (jako další zdroj tepla) nebo  jako  primární zdroj tepla.

Elektrické vytápění poskytuje mnoho výhod, včetně:

 • snadné a rychlé instalace
 • rychle reagující podlahové vytápění
 • neviditelný zdroj tepla
 • vysoká odolnost a žádná údržba
 • dlouhá životnost s 20ti letou plnou zárukou

Proč používáme kabely nebo rohože?

Systém elektrického podlahového vytápění se skládá ze dvou hlavních částí:

 • topné těleso (kabel, tenká topná rohož nebo topné těleso pro laminátové podlahy atd.)
 • termostat se vzduchovými a/nebo podlahovými topnými  čidly

Pokud chcete snížit náklady nebo ušetřit čas, je snadné najít řešení, které vám vyhovuje:

 • kabely jsou flexibilnější / rohože jsou pevnější, což znamená snazší instalaci
 • kabely jsou tlustší / rohože jsou tenčí
 • kabely jsou levnější a vyžadují delší instalační proces / rohože pomáhají ušetřit čas instalace (rohož je samolepicí a po rozvinutí je připravena k montáži přímo do lepidla na dlaždice)
 • u kabelů uložených v betonu trvá zahřátí betonové vrstvy více času, zatímco efekt vytápění trvá déle. Rohože lze montovat přímo do lepidla na dlaždice blíže k povrchu dlaždic.

Proč používáme termostat?

Jako nedílnou součást elektrického topného systému používáme k ovládání podlahového vytápění termostat. S podlahovým senzorem omezuje termostat nárůst teploty podlahy a udržuje povrch na bezpečné a žádoucí úrovni. Vezměte prosím na vědomí, že podlahový senzor je povinný, aby se zajistilo, že se konstrukce podlahy nepřehřeje.

Jaký termostat vybrat?

Eko design již brzy…. Chcete-li zobrazit naše nové termostaty, sledujte naše aktualizace.Naše nejoblíbenější termostaty jsou digitální termostaty vyhovující ekologickému designu.

Jaký vliv má Eko design na termostaty?

Vzhledem k požadavkům na Eco design budou analogové termostaty nahrazeny chytřejšími digitálními termostaty zvyšujícími účinnost vašeho topného systému, aniž byste museli měnit jakoukoli jinou součást kromě termostatu.

Jak vybrat správný výstup?

Správný výkon topného tělesa se běžně volí na základě požadovaného topného výkonu nutného pro kompenzaci tepelných ztrát budovy / místnosti / atd.
Typicky pro dřevěnou podlahu doporučujeme použít aplikaci. 100 W/m2, pro betonovou podlahu 150 – 200 W/m2.

Vezměte prosím na vědomí omezení stanovená dodavatelem podlahy.

S žádostí o pomoc nebo dotazy nás můžete kdykoli kontaktovat na adrese zakaznickyservis@danfoss.com.

[Related Products]