Meist

 

DEVI muudab teie elukeskkonna mugavaks – selle tagavad kvaliteetsed ja vastupidavad elektriküttelahendused. Pakume klientidele turu parimat garantiid. DEVIwarranty™ hõlmab nii kaabli kui mati asendamise ning ka paigaldus- ja põrandamaterjalikulud – ja kehtib kuni 20 aastat!

75 aastat DEVI elektrikütet

Ettevõte asutati 1942. aastal Taani pealinnas Kopenhaagenis. DEVI on lühend nimest „Dansk El-Varme Industri”.

Alguses valmistas DEVI tööstuslikke küttekehi. Kuuekümnendate aastate alguses hakkas DEVI valmistama elektriküttekaableid. Esimesed küttekaablid paigaldati kuuekümnendate aastate alguses.

Kopenhaagenist Vejlesse

Nagu paljud teised Taani ettevõtted, otsustas ka DEVI seitsmekümnendatel aastatel ja kaheksakümnendate aastate alguses pealinnast kaugemale maapiirkondadesse siirduda. DEVI asus Vejle linna, mille lähedal on rahvusvaheline lennujaam ning kus on hea maantee- ja raudteeühendus. Kõige olulisem oli aga see, et piirkonnas leidus kvalifitseeritud ja motiveeritud tööjõudu.

Tänapäevane DEVI sai alguse aastal 1985

Kuue- ja seitsmekümnendatel aastatel olid ettevõtte olulisimaks tootegrupiks endiselt tööstuslikud küttekehad. Kaheksakümnendate aastate alguses aga hakati märkimisväärses koguses eksportima küttekaableid – ja alguses Soome. Kaheksakümnendate aastate keskel hakkas eksport arenema ning Saksamaal, Rootsis ja Norras asutati esimesed tütarettevõtted. Üheksakümnendatel aastatel sai eksport veelgi hoogu juurde ning tütarettevõtted asutati muuhulgas ka endise idabloki riikidesse.

Euroopa turuliider

Alates DEVI asutamisest Kopenhaagenis 1942. aastal on ettevõte kiiresti arenenud. Tänapäeval on DEVI Euroopa elektriküttetööstuse juhtiv kaubamärk ning ettevõttele kuulub märkimisväärne turuosa. Euroopast väljaspool on DEVI esindusi muuhulgas ka Kanadas, Hiinas ja Lõuna-Aafrikas.             

Danfossi liige

2003. aasta esimesest jaanuarist sai DEVI-st Taani suurima tööstusgrupi Danfossi osa. Danfoss on kütte-, külmutus- ja kliimaseadmete vallas üks maailma juhtivamaid ettevõtteid. Danfossil on 19 riigis 63 tehast ning üle 24 000 töötaja. Müügikontoreid on ettevõttel enam kui 100 riigis.

Tänapäeval toodetakse umbes 90% DEVI toodetest EL-is – Prantsusmaal Saint Malo's ja Poolas Grodzisk Mazowieckis. DEVI peakontor asub Taanis Vejles. Vejle peakorteris asub ka Danfossi vesipõrandakütte divisjon Danfoss Floor Heating Hydronic (Danfossi vesipõrandaküte). Koos DEVI-ga moodustab see maailma suurima kompetentsikeskuse põrandakütte vallas.

DEVI elektriküttelahendustega on tänapäeval varustatud lugematul arvul hooneid. Meie siseruumide ja välialade küttelahendusi on paigaldatud majadesse, hotellidesse ja kontoritesse üle maailma, alates Põhja-Norrast ja lõpetades Uus-Meremaaga.