Külmkambri kaitse

Külmkambri kaitse

Selleks et hoone külmkambrite ja jääväljakute põrandatemperatuuri mõjul kokku ei variseks, tuleb põrandat kütta.

Külmkambrites, kus temperatuur on pidevalt 20 ja 30 miinuskraadi vahel (või madalam), mõjutab külm ka hea isolatsiooni korral külmkambri vundamenti ja ümbritsevaid ruume.

Külmkambri ehituse kaitseks tuleks ukseraami sisse või hoone vundamendisoojustuse alla põrandasse paigaldada elektriküttekaablid.

Põrandate kondensatsioonikaitse

Köetavate ruumide ja külmkambrite vahelistes ukseavades võib põrandale tekkida kondensaat, kuna uste avades ja sulgedes toimub pidevalt sooja ja külma õhu vaheldumine. Seetõttu võib põrandale tekkida ohtlik jääkiht. Selle vältimiseks tuleb neid alasid kütta. Nii satub köetavatele aladele ka vähem külma õhku.

Põrandad

Külmkambrites, kus temperatuur on pidevalt 20 ja 30 miinuskraadi vahel (või madalam), mõjutab külm ka hea isolatsiooni korral ümbritsevaid ruume. See tähendab, et maapinna või pinnasega kokkupuutuvad materjalid (nt vundament ja põrandapinnad) neelavad külma endasse ning neid ümbritsev maapind jäätub. Maapinnas sisalduv vesi paisub ning külmumise tagajärjel võib pinnas erosiooni tõttu tugevalt kahjustuda. Sama probleem võib tekkida ka kunstlikult külmutatud jääväljakute korral. Probleemi saab lahendada DEVI külmumiskaitsesüsteemi abil.