DUK

Kilimėliai

Kokia grindų apdaila tinkama DEVImatTM sistemai naudoti?

Dauguma grindų apdailos tipų tinka naudoti su grindų šildymo sistemomis su ta sąlyga, jeigu grindys paruoštos teisingai ir laikomasi visų gamintojo temperatūros režimo normų. Norint užbaigti medienos, laminuotą ar kiliminę grindų dangą, yra svarbu, kad prieš taikant konkrečią apdailą, šildymo kilimėlis butų pilnai padengtas išlyginamuoju mišiniu.

Be to, grindims, padengtoms laminatu, mediniu parketu ar kilimais, rekomenduojame DEVIdry ™ sprendimus, o taip pat termostato / reguliatoriaus su grindų jutikliu panaudojimą.

Ar DEVImat produktams reikalinga izoliacija?

DEVImat produktai yra skirti kloti tiesiog ant esamo grindų paviršiaus, todėl jiems nereikalinga izoliacija. Tačiau, jei grindyse yra vietos izoliacijai arba plytelių padėliniam lapui įdėti, mes primygtinai rekomenduojame tai padaryti, kadangi tai pagerins našumą ir sumažins eksploatavimo išlaidas. Prašome, kreipkitės į DEVI, kad gautumėte daugiau informacijos.

Kai aš naudoju kilimėlį, perdega saugiklis. Ką turėčiau daryti?

Kreipkitės į elektriką. Saugikliai gali perdegti arba automatiniai jungikliai gali suveikti dėl trumpo sujungimo ar perkrovos; trumpas sujungimas yra labiausiai paplitusi priežastis.

DEVImatTM yra per didelis kambariui. Ar galiu jį sumažinti?

Ne, elektrinio šildymas kilimėlis negali būti sumažintas, nes tai pakeis elemento varžą, o tai gali sukelti perkaitimą. Todėl svarbu, kad šildomas plotas būtų tiksliai išmatuotas  (tik laisvas grindų plotas), ir jūs turite pasirinkti artimiausią pagal išmatavimus mažesnio ploto elementą. Jei iškyla klausimų, prašome kreiptis į DEVI pagalbos tarnybą. Tinklelis gali būti perkirptas, tačiau būkite atsargūs, kad neperpjautumėte ar nepažeistumėte kabelio.

Ar yra poreikis gruntuoti grindis prieš klojant DEVImat?

Kilimėlis turi lipnų pagrindą; jeigu grindys yra dulkėtos ar riebios, kilimėlis nelabai gerai prisiklijuos. Grindų gruntavimas žymiai padės kilimėliui tvirčiau laikytis ant grindų paviršiaus.

Turiu didelį plotą, kuriam reikia dviejų kilimėliai. Kaip man juos sujungti kartu?

Pajungimo kabelio / laido galai turi būti išvesti iš grindų ir lygiagrečiai prijungti prie termostato pagal spalvas: spalvos sujungiamos tarpusavyje, pavyzdžiui, ruda su ruda, mėlyna su mėlyna ir t.t.

Noriu naudoti DEVImat po laminuotomis grindimis, kokio tipo paklotą rekomenduojate?

Paklotas, kuris paprastai tiekiamas kartu su mediniu laminatu, yra garsą sugeriantis apie 2-3 mm storio; tai yra priimtina. Jei diegiate dar ką nors, skambinkite mūsų DEVI techninei komandai patarimui gauti.

Laminatui mes rekomenduojame DEVIdry sprendimus.

Ar galiu kloti DEVImat po vonia ar dušo kabina ar už virtuvės spintelių?

DEVI nerekomenduoja įrengti DEVImat tokiose vietose dėl keletos priežasčių. Pavyzdžiui, tai gali sulėtinti (blokuoti) sistemos gaminamą šilumą, o gedimo atveju būtų labai sunku atlikti remontą.

Mano grindys yra iš medienos ir betono. Ar galiu naudoti vieną šildymo kilimėlį grindims?

DEVI rekomenduoja, kad kiekvienas grindų plotas su skirtinga danga turi turėti „nuosavą“ kilimėlį ir termostatą, nes kiekvienas grindų paviršius turi skirtingą maksimalios temperatūros ribą. Mes rekomenduojame naudoti termostatą su grindų šildymo jutikliu.

Susisiekite su DEVI ir aptarkite geriausius vsprendimus šiam grindų tipui.

Koks yra kilimėlio plotis?

Faktinis kilimėlio plotis yra 480 mm, tačiau rekomenduojama, kad jis būtų klojamas 500 mm intervalu, siekiant užtikrinti pakankamą tarpą tarp eilių.

Koks skirtumas tarp vieno ir dviejų laidininkų kilimėlių?

Skirtumas tarp šių kilimėlių - yra „šaltasis galas“ /pajungimo laidas (sujungimas su termostatu).

Dviejų laidininkų (vienpusis pajungimas) kilimėlis neturi antrojo „šaltojo galo“ / pajungimo laido, skirto prijungimui prie termostato.

Vieno laidininko (dvipusis pajungimas) kilimėlis turi vieną pajungimo laidą kiekviename kilimėlio gale ir jie turi būti abu atvedami į prijungiamo tašką.

Kas yra juodas objektas tolimajame dviejų laidininkų kilimėlio gale?

Tai yra sujungimas dviejų laidininkų kilimėlio gale, kur šildymo elementas yra sujungtas su grąžinimo neutrale. Tai yra integruota kabelyje.

Kaip pakloti naują DEVI šildymo kilimėlį?

DEVI šildymo kilimėlio montavimą yra paprasta atlikti patiems. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad visus elektros sujungimus visada turi atlikti kvalifikuotas elektrikas.

1 žingsnis

Pradėkite nuo ploto, kuriame norite instaliuoti grindų šildymą, išmatavimo. Tokiu būdu jūs galite nustatyti, kokio dydžio DEVI šildymo kilimėlio jums reikia. Visada pasirinkite šildymo kilimėlio paketą, kurio dydis yra šiek tiek mažesnis už grindų plotą.

2 žingsnis

Pažymėkite klozeto buvimo vietą, prieš jį nuimant. Tai padės jums išvengti klozeto pastatymo ant šildymo kilimėlio paviršiaus ir apsaugos jį nuo pažeidimų.

3 žingsnis

Padarykite 10 mm pločio griovelį grindyse ir sienoje prie termostato ir apie 1 mm grindyse grindų jutikliui su vamzdeliu. Priklijuokite vamzdelį, į kurį įdėtas grindų jutiklis, griovelyje ir sandariai užlipdykite vamzdelio galą lipnia juosta.

4 žingsnis

Prieš klojant lipnų šildymo kilimėlį, grindys, ant kuri7 klosite, turi būti švarios, sausos, ir, jei reikia, gruntuotos. Po patikrinimo kilimėlis gali būti išvyniotas ir paklotas ant grindų.

5 žingsnis

Išvyniokite kilimėlį. Pasiekus galą, tiesiog nupjaukite tinklelį, pasukite kilimėlį ir nutiekite kitą juostą šalia ankstesnės. Raudonas šildymo kabelis NEGALI būti nupjautas. Kilimėlis gali atlaikyti 3-5 korekcijas iki tol, kol galutinai neprispausite jo prie grindų.

6 žingsnis

Kai esate patenkinti rezultatais, prispauskite kilimėlį prie grindų. Dabar DEVImat ™ tvirtai laikysis ant paviršiaus.

7 žingsnis

Prieš klojant plyteles padenkite vienu lankstaus plytelių klijų / išsilyginančio mišinio sluoksniu ir leiskite jam išdžiūti, arba atlikite klijų ir plytelių dėjimą kartu. Visada turėtų būti naudojami lankstūs plytelių klijai ir mišinys.

8 žingsnis

Klokite naujas plyteles ant klijų. Sujunkite plytelės ir leiskite grindims džiūti dvi savaites, prieš įjungiant šilumą.

Kabeliai ir kilimėliai

Mano elektrinis šildymo kilimėlis arba kabelis buvo pažeistas / sugadintas. Ar galiu juos pataisyti?

Taip, visi kilimėliai ir kabeliai gali būti remontuojami. DEVI siūlo pilno ir tikslaus gedimo (gedimo vietos) nustatymo paslaugą. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į elektros montuotojus.

Ar aš galiu prailginti pajungimo laidą / jutiklio laidą?

Tiek pajungimo laidai, tiek jutiklio laidai gali būti pratęsti iki 50 metrų ilgio.

Koks turi būti didžiausias grindų apdailos storis, naudojant DEVImat / DEVIlex šildymo kabelius?

Tai priklausys nuo konkrečios paviršiaus apdailos. Mediniams paviršiams: 20mm minkštos medienos gaminiams; 30mm kietos medienos gaminiams; daugumai laminuotų paviršių neturi reikšmės, bet reikia žiūrėti technines charakteristikas. Pasitarkite su savo grindų dangos tiekėjais. Dauguma vinilo grindų dangų tinka iki tol, kol jūs laikotės gamintojo nurodytų temperatūros ribų ir elementai yra įdėti į grindis arba į išlyginamąjį sluoksnį (FLC). Dauguma kilimų ir paklotų yra tinkami.

Kokio tipo maitinimo šaltinio man reikia?

Tai priklausys nuo šildomo ploto ir įmontuotų elektrinių šildymo kabelių /kilimėlių tankio. Paprastai mes montuojame apytiksliai nuo 140 iki 150 W / m² šildomo ploto. Susisiekite su DEVI rekomenduojamu  montuotoju patarimui gauti, arba DEVI atstovu Lietuvoje.

Ar mano grindinis šildymas tinka naudoti po kilimais?

Taip, su ta sąlyga, kad šildymo kabeliai /kilimėliai yra, pirmiausia, padengti lateksiniu grindų išlyginamuoju mišiniu, o kilimas, naudojamas su grindų šildymo sistema, yra gamintojo sertifikuotas, išbandytas ir patvirtintas.

Termostatai

Kas yra "grindų jutiklis"?

Grindų jutiklis yra įrenginys, kuris yra prijungtas prie termostato ir leidžia pilnai reguliuoti grindų temperatūrą.

Kur grindų jutiklis yra pajungiamas?

Grindų jutiklis yra laidu prijungtas prie termostato galo ir yra sujungtas su "NTC" gnybtu. Kabeliai  neturi poliškumo.

Ar reikalingas grindų jutiklis? Aš jo neinstaliavau.

DEVI visada rekomenduoja instaliuoti grindų jutiklį. DEVIreg Touch / 550 / 535/540 termostatai gali būti užprogramuoti veikti vienu iš šių trijų variantų:

 • Oro jutiklis.
 • Tik grindų jutiklis.
 • Oro ir grindų jutiklis.

Grindų jutiklis turi būti įdiegtas, kai yra pasirinkta, kas bus valdoma: grindų ar grindų / oro temperatūra. Be grindų jutiklio negalima valdyti maksimalios grindų temperatūros. Grindų jutiklio įdiegimas esant medinei, vinilo ar kiliminei grindų dangai turi svarbią reikšmę.

DEVIREG Touch „išvykimo“ režimas – koks tai laiko matas?

Šildymo režimo „Išvykimas" pradžia ir pabaiga yra paros pradžia (00:00).

Jeigu starto diena yra šiandien, "išvykimo" režimas startuoja iš karto.

Ar gali būti budėjimo režime išjungtas DEVIreg Touch termostato apšvietimas?

Taip, gali. Pagrindiniame meniu eikite į Nustatymai> Paskyros> Apšvietimo lygis, ir pasirinkite Išjungti (OFF). Tokiu pačiu būdu tokios funkcijos kaip saugos užraktas, nustatymai (prognozavimo funkcija, pradžia ir pabaiga), atviras langas ir minimali grindų temperatūra taip pat gali būti išjungtos.

Kokia yra DEVIreg Touch pulso pločio moduliacijos (PWM) ciklo trukmė?

Dvidešimt minučių kambario reguliavimo režime ir 20/40/60 minučių grindų reguliavimo režime, arba kambario / grindų reguliavimo režime. Laikas priklauso nuo grindų reagavimo laiko (lengvos / sunkios grindys).

DEVIreg Touch - Kaip vėl galima atrakinti saugos užraktą?

Laikinas atrakinimas yra galimas, greitai pastumiant mygtuką, esantį šone. Norėdami atrakinti visam laikui, pagrindiniame meniu eikite į Nustatymai> Paskyros> Saugos užraktas ir pasirinkite Išjungti (OFF).

DEVIreg Touch - Ar priekinė dalis gali būti naudojama su bet kokia galine dalimi?

Taip, gali. Galinė dalis turi tik relę, elektros maitinimo šaltinį ir gnybtus.

Ką daryti, jei DEVIreg Touch rodo "Nepataisoma Klaida"?

 1. Išjunkite termostatą iš elektros tinklo ir vėl jį įjunkite.
 2. Jei tai nepadeda išspręsti problemos, reiškia, kad galinė ir priekinė dalys yra netinkamai prijungtos. Vartotojas turi nuimti priekinę ir galinę dalį, pastumti ją pirmyn ir pabandyti vėl prijungti priekinę dalį. Tai turėtų išspręsti šią problemą.

Ką man daryti, jeigu DEVIreg Touch rodo "Grindų jutiklio trumpas jungimas"?

Tai rodo, kad du grindų jutiklio elementai susiliečia, tai atsitinka, jeigu jutiklis buvo sugadintas. Jeigu taip atsitiko, jūs galite patikrinti laidus termostato gale, kad įsitikintumėte, ar visos jungtys prijungtos. Jei jungtys veikia, tada jums reikės patikrinti grindų jutiklio varžą, naudojant multimetrą; jo rodmuo turėtų būti 10-20 kiloomų ribose. Jei rodmuo yra žymiai mažesnis arba didesnis už nurodytą, grindų jutiklis yra sugadintas ir jį reikia pakeisti.

Ar galiu naudoti DEVIreg Touch su kitų gamintojų grindų jutikliais?

Taip, galite. DEVIreg Touch veikia su DEVI, Warmup, Aube, OJ,  Eberle, Ensto, Fenix, Raychem, Teplolux ir daugeliu kitų grindų jutikliais.

Ką reiškia simbolis apatiniame mano DEVIreg Touch kampe?

Simbolis (3 apskritimai) apatiniame dešiniajame ekrano kampe rodo tašką, kurį reikia paspausti, jeigu norite „pabudinti“ ekraną.

Ką reiškia rankos simbolis mano DEVIreg Touch?

Rankos simbolis viršutiniame kairiajame kampe rodo, kad laikmačio funkcija yra išjungta, ir termostatas veikia rankiniu režimu.

Ką reiškia nuo temperatūros ekrano kylančios į viršų strėlės DEVIreg Touch kairėje?

Šios rodyklės rodo, kad termostatas maitina grindų šildymo sistemą ir šiuo metu ji šyla.

Gedimai ir pagalba

Sistema nešildo. Ką turėčiau daryti?

Yra keletas priežasčių, kodėl taip gali atsitikti:

 • Patikrinkite, ar prijungtas termostato maitinimas prie tinklo (įtampa).
 • Įsitikinkite, kad termostatas veikia.
 • Patikrinkite termostato nustatymus.
 • Patikrinkite kilimėlio vientisumą ir atsparumą.

Šį patikrinimą turi atlikti kvalifikuotas elektrikas.

Ar mes galime pakviesti DEVI technikos specialistą atvykti ir patikrinti sistemą?

Taip, galite. DEVI rekomenduoja profesionalius montuotojus, kurie padės jums rasti gedimą ir jį pašalinti. Aplankykite interneto svetainę devi.lt/kontaktai, arba susisiekite su mumis jums patogiu būdu.

Montavimas

Kokio tipo plytelių klijus / išlyginamąjį mišinį / plytelių glaistą jūs rekomenduojate?

Danga turi būti lanksti arba turėti lankstų priedą. Pasitarkite su savo meistru – plytelių klojėju.

Kokio storio turi būti plytelių klijų / išlyginamojo mišinio sluoksnis?

Klijų sluoksnis turi būti pakankamo storio, kad padengtų kabelius; paprastai 4-5 mm yra pakankamas.

Kaip ilgai, po plytelių klojimo, šildymo sistema turiu būti išjungta, kol aš vėl galėsiu ją įjungti?

DEVI rekomenduoja leisti klijams išdžiūti / sustingti natūraliu būdu, laikantis gamintojo rekomendacijų. Įjungus grindų šildymo sistemą per anksti, galima sugadinti grindis (greitas perdžiūvimas).

Kaip ilgai šildymo sistema turi būti išjungta po išlyginamojo sluoksnio paklojimo, kol vėl bus galima ją įjungti?

Rekomenduojama leisti išlyginamajam sluoksniui sustingti natūraliu būdu, laukimo trukmė priklausys nuo jo storio. Nuo išlyginamojo sluoksnio klojimo iki sistemos įjungimo turi būti pakankamas laiko tarpas, kad jis išdžiūtų.

Reikiama galia

Reikiama šilumos galia gali būti įvairi, nuo 40-150 W / m². Reikiama galia turi būti pagrįsta išsamiu kambario šilumos nuostolių W / m², kurį atliko architektas, konsultavimo inžinierius ar jūsų vietinis DEVI atstovas, apskaičiavimu.

Sekantis žingsnis yra nustatyti šildomų grindų šildomą plotą. Tai reiškia, kad, plotas, kur stovi spintos, vonios, klozetai ir kt., turi būti atimamas iš bendro kambario ploto. Siekiant užtikrinti greitą šildymo sistemos reagavimą, bendra apskaičiuota galia turi būti padidinta maždaug 30%.

Reikiama galia gali būti apskaičiuota taip:  [W / m²] = 1,3 x kambarys x kambarys / šiluma.

Kraštinės zonos

Ltam tikrose vietose galia gali būti 2 kartus didesnė, pavyzdžiui, srityse priešais didelius langus. Šios kraštinės zonos yra pasiekiamos atstumo tarp kabelių mažinimo būdu.

DEVI patalpų šildymas

Kas yra bendras šildymas?

Bendras šildymas, dar vadinamas pirminiu šildymu, reiškia, kad elektrinis grindų šildymas yra naudojamas kaip vienintelis namų šilumos šaltinis. DEVI grindų šildymo sistema yra efektyvi šildymo sistema, kuri gali lengvai sušildyti visus jūsų namus, būdama vieninteliu šildymo šaltiniu. Bendra DEVI šildymo sistema yra skirta visiems šilumos nuostoliams padengti ir pilnai apšildyti jūsų namus.

Paprastai, DEVIflex™ šildymo kabeliai dedami į apatinę sustiprinto betono sluoksnio, ne storesnio kaip 5 cm, dalį.

Ar yra kokių nors apribojimų baldams, statomiems ant grindų šildymo sistemos?

Grindų šildymo sistemoje šiluma nėra ribojama. Jei ji bus apribota, gali atsirasti "karštieji taškai", ir, blogiausiu atveju, išblukinti grindis. Tokie objektai, kaip nekarkasiniai foteliai, čiužiniai, pakloti tiesiai ant grindų, gali sukelti problemų. Bet koks daiktas, kuris leidžia orui po juo judėti, yra leidžiamas.

Kiek laiko reikia, kol šildymo sistema pradės šilti?

Tai priklauso nuo įvairių faktorių, tokių kaip:

 • Kokia sistema buvo įdiegta ir kur (po plytelėmis ar plokštėmis)?
 • Koks grindų išlyginamojo sluoksnio tipas buvo panaudotas?
 • Koks grindų išlyginamojo sluoksnio gylis?

Paklotiems po keramikinėmis plytelėmis DEVImat kilimėliams įšilimo laikas gali svyruoti nuo 30 minučių, iki 5 - 7 (ar daugiau) valandų kaupimo plokščių sistemoms.

Išlaidos

Kiek kainuoja elektrinio grindų šildymo sistema?

Kaina priklauso nuo kambario dydžio, grindų ploto ir nuo to, ar sistema bus naudojama kaip vienintelis šilumos šaltinis, ar kaip papildomas - tik grindų šildymui.

5m² vonios kambariui su dušo kabina paprastai reikia 4 m² DEVImat ™ ir DEVIreg ™ termostato. Norint nustatyti reikiamus šildymo parametrus, kreipkitės į DEVI partnerius Lietuvoje.

Elektrinio grindų šildymo pirkimo ir montavimo kaina paprastai yra mažesnė, nei bet kurios kitos tradicinės šildymo sistemos. Bendra taisyklė yra tokia: kuo didesnis montavimas plotas, tuo mažesnė sistemos kvadratinio metro kaina.

Saugumas

Ką pasakysite apie elektromagnetinius laukus?

DEVI elektrinis grindų šildymas yra saugus sprendimas. Jis yra patvirtintas naudojimui namuose, butuose ir kituose objektuose.

Saugumą užtikrina aukšta kokybė, patikimos konstrukcijos kabelis ir montavimas, vadovaujantis statybos standartais. Šildymo laidininkas yra pirmiausia izoliuotas izoliacijos sluoksniu, po to aliuminio ekranu su įžeminimu. Ir iš išorės jis yra apsaugotas išoriniu izoliacijos sluoksniu.

DEVImat ™ šildymo kilimėlis yra atsparus vandeniui ir turi apsauginį ekraną po išoriniu apvalkalu, kuris jungiamas į elektros tinklą su įžeminimu. DEVI grindų šildymo sistemos gaminamos pagal tarptautinius IEC standartus, užtikrinant, kad klientas būtų apsaugotas, remiantis patikimais standartais.

Elektromagnetiniai laukai

Per pastaruosius keletą metų padidintas dėmesys skiriamas magnetiniams laukams. Šioje srityje buvo atlikta daug tyrimų, tačiau, nepaisant didelio tyrimų skaičiaus, nėra jokių sveikatos rizikos atsiradimo įrodymų. Todėl neįmanoma nustatyti tikslios maksimalios ribos, kiek mes galime būti veikiami šių poveikių, nekeliant pavojaus sveikatai.

Atsižvelgiant į siūlomus apribojimus, mūsų poveikio paros dozė yra labai maža.

Matavimai

Žemiau parodyta elektrinio grindų šildymo kabelių ir kitų dažnai naudojamų elektrinių prietaisų magnetinio lauko galios matavimų lentelė.

 

Prietaisas

Atstumas

Vertė

Atstumas

Vertė

DEVIflex®DSIG

6 cm    

16µT  

100 cm

0.8µT

 

DEVIflex®DTIP   

6 cm    

0.04µT    

100 cm

0.04µT

 

DEVIflex®DSVF    

6 cm    

5.5µT    

100 cm

0.16µT

 

DEVIflex®DTVF    

6 cm    

0.4µT    

100 cm

0.2µT

 

Dienos šviesos lempa, 40 vatų

 

6 cm    

73.2µT   

30 cm

3.3µT

Transformatorius, 12V / 25 vatų

 

6 cm    

35.1µT    

30 cm

0.7µT

Kompiuteris, priešais ekraną

 

6 cm    

0.9µT    

30 cm

0.1µT

Pakraunama skutimosi mašinėlė

 

6 cm    

940µT

30 cm

44µT

Šaldytuvas, 160 vatų

6 cm    

1.1µT    

30 cm

0.2µT

 

Laikrodis-radijas

 

6 cm    

11.4µT    

30 cm

0.6µT

 

 

Kaip matyti iš lentelės, magnetinio lauko galia aplink šildymo kabelį yra tame pačiame lygyje arba net mažesnė, negu kitų elektrinių prietaisų.

DEVI voniose

Ar man reikia pakeisti grindis, jeigu aš noriu instaliuoti DEVI grindų šildymą savo vonioje?

Toks paprastas ir švarus sprendimas, kaip DEVImat ™ naudojimas, suteikia jums galimybę palikti senas grindis, nenuimant jų ir nesukeliant nereikalingos betvarkės. Mintys apie sugadintas grindis ir bėgiojančius po namus meistrus daugumą žmonių priverčia atsisakyti nuo šildomų grindų idėjos.

Šiandien nėra reikalo jaudintis, galvojant apie grindų šildymą. Jūs galite gauti šiltas grindis be purvo, šurmulio ir išlaidų senoms grindims nuimti.

Priklausomai nuo tipo, DEVImat ™ yra tik nuo 2,3 mm iki 4 mm storio. Todėl jį galima lengvai montuoti tiesiog ant esamų grindų, ar tai būtų betono, medienos ar net senų plytelių arba mozaikinis paviršius, nesugriaunant esamos grindų konstrukcijos.

DEVImat ™ yra montuojamas plytelių klijų storio ribose ir todėl nežymiai pakelia grindų lygio aukštį. Todėl nereikia žeminti durų aukščio, pakelti grindjuosčių ir t.t.