Innowacyjne maty DEVI do suchego montażu

DEVI stworzyło niespotykany do tej pory system ogrzewania w postaci mat grzejnych DEVIdry™ do suchego montażu, czyli bez użycia kleju bądź wylewki betonowej.

Maty DEVIdry™ to opatentowany i produkowany w fabryce w Grodzisku Mazowieckim element grzejny przeznaczony do ogrzewania posadzek tak w nowych, jak i remontowanych pomieszczeniach. Można je układać na istniejącą posadzkę betonową, drewnianą bądź płytki. Na maty DEVIdry™ bezpośrednio układa się docelowe wykończenie podłogi w postaci wykładziny dywanowej, dywanu czy paneli podłogowych laminowanych lub drewnianych o grubości nawet 22 mm. System grzewczy został przetestowany z pokryciami podłogowymi o oporze cieplnym od 0,05 do 0,18 m2K/W

Co w tym nowego?

Maty DEVIdry™ mają wielowarstwową konstrukcję. W dolnej części znajduje się pianka, która stanowi izolację od posadzki i ma zapobiegać nagrzewaniu się podłogi pod matą, dodatkowo może zniwelować drobne nierówności. Następną warstwę stanowi folia aluminiowa, która ma rozpraszać i równomiernie rozkładać na całej powierzchni maty ciepło pochodzące z kabli grzejnych, które są ułożone bezpośrednio na niej.  Od góry całą konstrukcję zamyka dobrze przewodząca ciepło warstwa maty gumowej. W efekcie złożenia tych warstw otrzymujemy gotową matę grzejną DEVIdry™ o grubości jedynie 8mm.

Bezpieczeństwo

Maty grzejne DEVIdry™ są wykonane w klasie 2 izolacji (podwójna izolacja elektryczna), stopniu ochrony IP X7 (wysoka odporność przed wilgocią) oraz tworzą warstwę silnie redukującą dźwięki (tłumienie hałasu 17dB). Posiadają także certyfikat zgodności z normą EN/IEC 60335-2-106 (dla podłóg demontowanych).

Moc zainstalowana

Gotowe do montażu maty DEVIdry™ wykonane są w dwóch typoszeregach mocy jednostkowej: 55W/m2 lub 100 W/m2. Każdy z nich posiada maty o powierzchni kryjącej 1, 2, 3, 4 lub 5m2 podłogi. Wszystkie maty mają 1m szerokości i odpowiednią do powierzchni krycia długość.

Przy wyborze mocy jednostkowej maty należy uwzględnić rodzaj podłoża oraz pokrycia, które będzie ułożone na macie. Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i nie dopuszczać do nadmiernego nagrzewania się maty i samej podłogi, w przypadku drewnianego podłoża maty lub pokrycia w postaci wykładziny dywanowej należy stosować maty o mocy jednostkowej 55W/m2. W każdym innym wypadku można stosować maty o mocy jednostkowej 100W/m2, które zapewnią szybsze nagrzewanie się powierzchni podłogi.

Szybki montaż

Aby zapewnić prostotę i zminimalizować do minimum czas potrzebny na montaż, maty grzejne DEVIdry™ zostały wyposażone w system szybko złączek. Dzięki temu ułożenie trzech mat o powierzchni 4m2 w pomieszczeniu wymiarach 3x4m ogranicza się do ich rozwinięcia, jedna obok drugiej i zsunięcia, aby do siebie przylegały.

Sterowanie ogrzewaniem

Urządzenia sterujące do mat grzejnych DEVIdry™ są dostępne w dwóch zestawach: DEVIdry™ Kit lub DEVIdry™ Pro Kit.

Zestaw DEVIdry™ Kit składa się z termostatu DEVIdry™ C (do montażu natynkowego) z czujnikiem podłogowym, elementu wykonawczego DEVIdry™ CD (montaż natynkowy, zasilanie z gniazdka), taśmy samoprzylepnej aluminiowej (do montażu czujnika podłogowego) oraz przyrządu do łączenia mat (umożlwiającego pewne i prawidłowe łączenie mat).

Ten zestaw jest szczególnie polecany, jeśli chcemy skrócić prace instalacyjne do minimum lub/oraz nie możemy pozwolić sobie na wykonanie instalacji podtynkowej, która może wymagać wykonania dodatkowej puszki elektrycznej np. w przypadku remontu istniejącego mieszkania.

Zestaw DEVIdry™ Pro Kit składa się z termostatu DEVIreg™ Touch (do montażu podtynkowego, pełniącego funkcję elementu wykonawczego) z czujnikami podłogowym i powietrznym, przewodu połączeniowego (do podłączenia szybko złącza maty do termostatu), taśmy samoprzylepnej aluminiowej (do montażu czujnika podłogowego) oraz przyrządu do łączenia mat (umożlwiającego pewne i prawidłowe łączenie mat).

 

Akcesoria montażowe

Jeśli posiadamy pomieszczenie o wymiarach lub kształcie, który nie pozwala na idealne wpasowanie mat grzejnych na całej powierzchni, mamy dostępny element wypełniający DEVIdry™ FM (bez kabla grzejnego), którym uzupełniamy luki powstałe po ułożeniu maty tak by powstała powierzchnia o jednej wysokości w całym pomieszczeniu.

W przypadku, kiedy nie chcemy układać maty na całej powierzchni pomieszczenia, a np. tylko w dwóch pasach rozsuniętych na jakąś odległość od siebie, aby połączyć cały układ szybko złączek należy użyć specjalnych przewodów łączących DEVIdry™ X o długościach od 25 do 200cm. Pozostałą powierzchnię podłogi uzupełniamy elementem wypełniających DEVIdry™ FM.

Zalety stosowania mat DEVIdry™:

  • przystosowane do montażu pod panelami i podłogami drewnianymi,
  • prosta i szybka instalacja,
  • zastępują podkład wygłuszający,
  • szybko się nagrzewają,
  • tłumią hałas na poziomie 17dB,
  • tylko 8mm wysokości,
  • 5 lat gwarancji.
Produkty skojarzone