DEVIregTM Touch - dotykowy termostat przeznaczony do sterowania systemami grzewczymi

Podstawową cechą termostatu jest 2 calowy ekran dotykowy oraz bardzo intuicyjny w obsłudze system zarządzania całym urządzeniem. Na panelu czołowym oprócz ekranu nie ma żadnych dodatkowych przycisków. Zmiana ustawień termostatu osiągalna jest poprzez kontekstowe menu pojawiające się na ekranie. Wszystkie komunikaty wyświetlane są  w języku polskim.

Aby zapewnić maksymalną wygodę i sprawność użytkowania zainstalowane oprogramowanie podzielono na dwie strefy:

  • Strefa 1: Strefa konfiguracji, która zawiera wszystkie ustawienia wprowadzane jednorazowo przez instalatora.
  • Strefa 2: Strefa codziennych operacji, w obrębie której użytkownicy końcowi określają swoje potrzeby.

 

Szybka i precyzyjna konfiguracja

DEVIreg™ Touch wyposażony jest w prosty kreator instalacji na potrzeby pierwszej konfiguracji. Z tego udogodnienia może skorzystać zarówno instalator, jak i użytkownik końcowy. Nie trzeba sprawdzać żadnych szczegółowych danych technicznych, wystarczy wprowadzić sześć danych na podstawie informacji o pomieszczeniach: np. „rodzaj podłogi” lub „rodzaj pomieszczenia”. Dla każdej z nich dostępna jest już lista potencjalnych opcji. Wystarczy wybrać odpowiednią z nich i potwierdzić. Po zakończeniu pracy w kreatorze konfiguracji wszystkie szczegółowe ustawienia techniczne są wprowadzane automatycznie. W zalewie kilka sekund system ogrzewania zostanie ustawiony tak, by zapewnić idealny komfort i bezpieczne użytkowanie.

Termostat dla instalatora

DEVIregTM Touch  posiada kilka ciekawych rozwiązań uławiających montaż, uruchomienie oraz późniejsze serwisowanie. Modułowa konstrukcja termostatu umożliwia po zainstalowaniu i wstępnym uruchomieniu na odłączenie panelu czołowego od części wykonawczej, która może pozostać w puszcze instalacyjnej np. w czasie dodatkowych prac wykończeniowych. Po ich zakończeniu można szybko zainstalować z powrotem panel „wpinając” go w część wykonawczą, przy czym nie ma znaczenia, które części były ze sobą wcześniej połączone – istnieje pełna dowolności ich wymiany.

Kod konfirguracyjny – oprócz wspomnianego wcześniej kreatora instalacji termostat wyposażony jest w prosty, objęty patentem mechanizm szybkiego programowania wszystkich nastaw termostatu poprzez podanie kodu konfiguracyjnego. Jest to bardzo przydatne, gdy trzeba skonfigurować w ten sam sposób kilka termostatów jeden po drugim. Zamiast przechodzić za każdym razem przez kreator instalacji można to zrobić raz, a pozostałe urządzenia ustawić aplikując im  kod otrzymany z pierwszego termostatu.

Kolejne ciekawe rozwiązanie to aplikacja „generator kodów”, działająca na komputerze lub smartfonie. Umożliwia ona diagnostykę na odległość: po uzyskaniu od użytkownika kodu konfiguracyjnego i wprowadzeniu go do wspomnianej aplikacji instalator uzyskuje „podgląd” wszystkich nastaw termostatu klienta. Dzięki temu może odpowiednio skonfigurować jeszcze raz całe urządzenie i przekazać klientowi telefonicznie lub poprzez sms nowy kod. Praktyka pokazała, że większość zgłaszanych problemów ze złym działaniem systemu grzewczego związana jest z niewłaściwym skonfigurowaniem termostatu przez klienta lub też z utratą wcześniejszych poprawnych nastaw na wskutek różnych losowych zdarzeń (przepięcia napięcia zasilającego, przypadkowa zmiana nastaw itp.)

Szerokie możliwości zastosowań

Dzięki specjalnemu algorytmowi wykorzystującemu pomiary zarówno z czujnika podłogowego, jak i powietrznego (wbudowanego do termostatu) oraz adaptacyjnego regulatora III generacji i sterowaniu PWM, DEVIregTM Touch może wyjątkowo precyzyjnie nadzorować pracę praktycznie każdego sytemu grzewczego.
Termostat można stosować do  urządzeń grzewczych zasilanych energią elektryczną (kable i maty grzejne, grzejniki elektryczne naścienne lub stojące). Możliwe jest bezpośrednie załączanie urządzeń, których moc grzewcza nie przekracza 3600W (przy cos fi = 1). Przy większych mocach należy stosować zewnętrze styczniki o odpowiedniej mocy łączeniowej.

DEVIregTM Touch przystosowany jest również do sterowania wodnym ogrzewaniem podłogowym. W tym przypadku styki wykonawcze termostatu powinny załączać bezpośrednio obwód elektrozaworu (z cewką na napięcie 230V) nadzorującego pętlą wodną w danym pomieszczeniu.  

Produkty skojarzone