Przyjemność stąpania po ciepłej podłodze staje się dziś standardem dostępnym dla każdego

W świadomości Polskich właścicieli domów i mieszkań nadal istnieje kilka mitów na temat elektrycznego ogrzewania podłogowego. Niestety często zdarza się tak, że nasze błędne wyobrażenia sprawiają, że rezygnujemy z wygody, która jest w zasięgu ręki. Niesłusznie! Wystarczy dobrać odpowiednie, energooszczędne produkty i cieszyć się komfortem cieplnym na co dzień.

Najniższe koszty inwestycyjne

Rosnąca popularność budownictwa pasywnego oraz energooszczędnego sprawia, że systemy grzewcze o niskich kosztach ninwestycyjnych są szczególnie atrakcyjne dla inwestorów. Koszty inwestycyjne ogrzewania elektrycznego są najniższe w porównaniu do innych systemów grzewczych o porównywalnej jakości. W istniejących budynkach, które posiadają inny system grzewczy możliwe jest komfortowe podgrzanie podłogi. Jest to efekt szczególnie pożądany w kuchniach i łazienkach.

Koszty komfortowego podgrzania podłogi dla łazienki 5m2:

  • średni koszt zakupu systemu 1250 PLN,
  • średni miesięczny koszt podgrzania 1m2 podłogi do temperatury komfortowej z termostatem DEVIreg™Touch lub DEVIreg™Smart wynosi tylko ok. 6 PLN.

Niskie koszty eksploatacyjne

Nowoczesne technologie ocieplania domów sprawiają, że zapotrzebowanie na ciepło jest małe. W związku z tym koszty eksploatacyjne większości rodzajów ogrzewania są niskie. Stosując ogrzewanie elektryczne można płacić niskie rachunki. Warunkiem jest dobranie systemu do indywidualnych potrzeb.

Co więcej, energia elektryczna to jedyne źródło ciepła, za które płaci się znacznie mniej w nocy.

W systemach centralnych ciepło powstaje w kotłowni i za pomocą rur jest rozprowadzane po całym domu. Aby ogrzać jedno wybrane pomieszczenie konieczne jest ogrzanie całego czynnika płynącego przez układ
wokół domu. Dodatkowo, rury rozprowadzające ciepło nie są izolowane, co powoduje uciekanie ciepła. W przypadku ogrzewania elektrycznego nie ma tego problemu. Jest to system, przy którym straty energii są najmniejsze.

Zapoznaj się z kosztami komfortowego podgrzania podłogi w łazience.

Dowiedz się również ile kosztuje  ogrzewanie w domu jednorodzinnym. 

Oszczędność energii

Ogrzewanie elektryczne sterowane termostatami DEVI umożliwia oszczędność energii o 10-20% w porównaniu do prostych systemów sterowania, ponieważ:

  • termostaty posiadają adaptacyjny regulator czasowy trzeciej/czwartej generacji zapewniający optymalizację zarówno czasu rozpoczęcia jak i zakończenia okresów ogrzewania,
  • dzięki dwupunktowemu pomiarowi temperatury (pomiar temperatury powietrza i podłogi) możliwe jest precyzyjniejsze określenie niezbędnej ilości energii potrzebnej do ogrzania pomieszczenia,
  • termostaty posiadają funkcję „otwartego okna”, która automatycznie wyłącza ogrzewanie podczas wietrzenia,
  • sterowanie temperaturą jest bardzo precyzyjne (dokładność do 0,2°C), odbywa się w każdym pomieszczeniu niezależnie.

Ogrzewanie elektryczne zapewnia przyjemne ciepło w ciągu dnia oraz możliwość obniżenia temperatury w nocy, co jest idealne dla zdrowia i regenerującego snu.

Dzięki bardzo precyzyjnemu sterowaniu możliwe jest również obniżenie temperatury np. w czasie, który spędzamy w pracy, u znajomych, czy też na zakupach. Przyjmuje się, że obniżenie temperatury pokojowej o 1°C zapewnia 5% mniejsze zużycie energii.

Pełne bezpieczeństwo

Ogrzewanie elektryczne eliminuje:

• konieczność magazynowania niebezpiecznych paliw (np. oleju, gazu płynnego),
• zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla z wadliwej instalacji grzewczej,
• zagrożenie wybuchu gazu,
• nieprzyjemne zapachy powstające np. przy ogrzewaniu na paliwo stałe.

Ekologia

Chciałbyś czuć unoszący się dym z komina wokół Twojego domu?

Ogrzewanie elektryczne nie wymaga budowy specjalistycznego komina ani ochrony przed działaniem spalin. Nie powoduje również emisji szkodliwych substancji do otoczenia (np. spalin, dwutlenku węgla). Jest to system czysty, proekologiczny.

Uniwersalność

Systemy DEVI mogą być instalowane:

we wszystkich rodzajach pomieszczeń (sypialnia, kuchnia, łazienka, pokój dziecięcy, salon itd.),
pod wieloma rodzajami podłóg (pod terakotą, gresem, płytkami ceramicznymi lub kamiennymi, wykładziną dywanową itd.),
w nowych oraz remontowanych budynkach.

Prosta obsługa

Ogrzewanie elektryczne to:

prosta, bezobsługowa praca systemu,
precyzyjna regulacja do 0,2°C
• gwarantowana szybkość działania.

Zapomnij o wydzielaniu specjalnych pomieszczeń (np. kotłowni), donoszeniu dużych ilości drewna do salonu, składowaniu opału i popiołu – nie ma ryzyka, że w najmniej odpowiednim momencie zabraknie paliwa.

Przy zastosowaniu ogrzewania elektrycznego wystarczy, że raz zaprogramujesz termostat tak, aby działał zgodnie z Twoimi potrzebami, a system będzie pracować przez cały sezon grzewczy.

Wysoki komfort

Elektryczne ogrzewanie podłogowe:

  • umożliwia podgrzanie podłogi również w chłodne dni wiosną lub jesienią, gdy zostanie wyłączone centralne ogrzewanie (szczególnie zimnych posadzek),
  • gwarantuje najłatwiejsze utrzymanie higieny w pomieszczeniu (brak kurzu).

Komfort cieplny to stan, w którym nie jest nam ani za ciepło ani za zimno.

Dzięki ogrzewaniu elektrycznemu temperatura podłogi jest nieznacznie wyższa od temperatury panującej w pomieszczeniu. Ciepło jest równomiernie rozprowadzane na całej powierzchni podłogi zgodnie z prawami fizyki. Stwarza warunki najbliższe idealnemu rozkładowi temperatury uwzględniającemu fizjologię człowieka.

Zdrowe ciepło wokół stóp powoli unosząc się ogrzewa całe ciało i daje uczucie pełnego komfortu. Dzięki temu „podłogówka” zapewnia najwyższy komfort cieplny w porównaniu z innymi systemami ogrzewania.

Zdrowie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób cierpiących na dolegliwości dróg oddechowych. Mała różnica temperatur podłogi i powietrza nie powoduje jego silnej cyrkulacji. Dzięki temu w pomieszczeniu nie ma kurzu, a powietrze jest czyste i zdrowe. W związku z tym, że kurz nie jest unoszony w górę, nie jest wdychany przez alergików.

Podłoże pozbawione czynników alergizujących jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergię. Wykładziny dywanowe, które chronią przed zimnem mogą gromadzić w sobie pleśń, kurz i roztocza, a to tylko kilka z możliwych zagrożeń. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem są podgrzewane panele podłogowe lub drewniane parkiety, które łatwo utrzymać w czystości.

Ogrzewanie elektryczne jest to system zalecany dla alergików.

Ciepła podłoga ze smartfona

Dzięki nowoczesnym systemom DEVI możliwe jest inteligentne sterowanie ogrzewaniem przez telefon.
System DEVIlink™ oraz aplikacja Danfoss Link™ App umożliwiają sterowanie ogrzewaniem podłogowym, a także urządzeniami elektrycznymi działającymi na zasadzie funkcji włącz/wyłącz.

Poznaj również najnowszy termostat DEVIreg™ Smart wraz z aplikacją DEVIsmart™ App.

Nowocześniej, ładniej, wygodniej

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to:

• nowoczesny design, duża estetyka,
• brak zajmowania cennego miejsca przez grzejniki,
• możliwość dopasowania termostatów do ramek większości producentów,
• dotykowe, dodające nowoczesności termostaty, dostępne w 4 kolorach.

 Sprawdzone medium

Klienci pytają nas o to, czy ogrzewanie będzie działać, gdy wystąpią przerwy w dostawie prądu. Przerwy w dostawie prądu zdarzają się niezmiernie rzadko. Jeśli już występują to na krótko. Czas zaniku napięcia jest na tyle krótki, że ma niewielki wpływ na cykl pracy systemu grzewczego. W tym czasie pobierane będzie ciepło, które zostało wcześniej zakumulowane w podłodze. Co więcej, inne systemy grzewcze równieżnsą uzależnione od zasilania energią elektryczną (np. pompy ciepła, piece).

Produkty skojarzone