Nowy termostat DEVIreg™ Smart umożliwia inteligentne sterowanie ogrzewaniem podłogowym przez smartfona

Inteligentny system sterowania termostatem stanowi wsparcie biznesowe instalatorów DEVI.

Teraz instalatorzy mogą użyć swojego smartfona do bezproblemowej instalacji, natomiast intuicyjna aplikacja DEVIsmart™ App umożliwia prostą obsługę ogrzewania podłogowego z każdego miejsca na świecie.

Funkcjonalność DEVIreg™ Smart opiera się praktycznie na tej samej technologii, którą zastosowano w termostacie DEVIreg™ Touch, który był dotychczas najchętniej wybieranym termostatem do sterowania elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. Wprowadzone przez DEVI udoskonalenia w jeszcze większym stopniu ułatwiają sterowanie ogrzewaniem. Nowy termostat jest wyposażony w szereg nowych funkcji zwiększających poziom satysfakcji użytkownika, jak również dających instalatorom możliwość wykorzystania nowych możliwości biznesowych.

Stworzony został na podstawie wymagań zarówno użytkowników, jak również instalatorów. Dzięki dyskretnemu wzornictwu kwadratowego ekranu dotykowego stanowi doskonałe uzupełnienie nawet najlepiej zaprojektowanych wnętrz. Zwłaszcza, że termostat proponowany jest w czterech wersjach kolorystycznych: czysta biel, biel polarna, kość słoniowa i czarny.

Termostat DEVIreg™ Smart objęty jest 5-letnią gwarancją.

Właściwości

Termostat wyposażony jest w szereg funkcji, między innymi:

 • funkcja prognozowania 4-generacji
 • regulacja temperatury PWM (modulacja szerokości impulsu)
 • tygodniowy programator czasowy
 • dwa okresy dobowe o różnych temperaturach
 • łącznie cztery okresy grzewcze w ciągu doby
 • kreator szybkiego ustawiania parametrów ogrzewania
 • funkcja „otwartego okna”
 • funkcja „blokady przed dziećmi”
 • tryb przebywania poza domem
 • tryb ekonomiczny
 • współpraca z 6 czujnikami NTC różnych producentów termostatów
 • praca z czujnikiem temperatury podłogi lub czujnikiem temperatury powietrza i podłogi
 • możliwość uaktywnienienia pracy tylko z czujnikiem temperatury powietrza
 • automatyczne uaktualnianie oprogramowania, przy dostępie do Wi-Fi
 • możliwość ustawienia minimalnej i maksymalnej temperatury
 • pomiar zużycia energii elektrycznej (tygodniowy, miesięczny, od pierwszego uruchomienia)

 

Sterowanie ogrzewaniem wodnym

Termostat DEVIreg™ Smart ma możliwość pracy z czujnikiem temperatury powietrza, podłogi oraz powietrza i podłogi.

Wykorzystanie DEVIreg™ Smart, pracującego jako sterownik z pomiarem tylko temperatury powietrza w pomieszczeniu, otwiera możliwość opcjonalnego sterowania takimi urządzeniami jak:

 • elektryczne grzejniki naścienne,
 • siłowniki sterujące ogrzewaniem wodnym grzejnikowy,
 • siłowniki sterujące ogrzewaniem wodnym podłogowym,
 • piece lub kotły (np. gazowe).

 

Termostat mierzący temperaturę otaczającego powietrza może załączać i wyłączać wymienione wyżej urządzenia w zależności od wartości zmierzonej temperatury powietrza oraz żądanej wartości temperatury ustawionej na termostacie.

Dzięki temu możemy np. wymienić używany obecnie termostat od kotła gazowego i sterować istniejącym źródłem ciepła za pomocą urządzenia mobilnego z wykorzystaniem wszystkich dostępnych funkcji oszczędzających energię.

Funkcjonalność

Obsługa DEVIreg™ Smart odbywa się przez smartfona, chociaż zmiany temperatury dokonać można bezpośrednio na termostacie. Dzięki intuicyjnej aplikacji DEVIsmart™ App instalacja nigdy nie była tak prosta. W rzeczywistości instalator może ukończyć cały proces instalacji za pomocą swojego smartfona – bez potrzeby podłączania się do sieci WiFi klienta. Termostat może być ustawiony w kilka sekund za pomocą przyjaznego dla użytkownika kreatora lub przez skopiowanie ustawień z obecnego termostatu do nowego po wpisaniu kodu.

System ten umożliwia równoczesne sparowanie (połączenie) maksymalnie 10 urządzeń mobilnych. Dwa urządzenia mobilne mogą być podłączone jednocześnie. Oznacza to, że rodzina może obsługiwać nieograniczoną liczbę termostatów DEVIreg™ Smart w nieograniczonej liczbie lokalizacji. Może to być na przykład ogrzewanie w domku letniskowym, którym można zarządzać z pracy, podczas podróży itp. z jednej aplikacji DEVIsmart™ App. DEVIreg™ Smart komunikuje się przez bezpieczny system chmury oparty na takim samym systemie zabezpieczeń, jaki jest stosowany w mobilnych aplikacjach bankowych. Żadne dane nie są przechowywane w tej chmurze i dane osobowe są cały czas bezpieczne.

Aplikacja DEVIsmart™ App do zainstalowania na urządzeniu mobilnym działa na dwóch platformach: Android i iOS. Obie aplikacje są dostępne w Google Play i AppStore lub na stronie internetowej: www.devismart.pl/app

Jeszcze jedną istotną i unikalną funkcjonalnością nowego DEVIreg™ Smart jest udostępnianie wszystkich ustawień na termostacie innym, na przykład instalatorowi lub domownikom.

W ten sposób kilka osób może mieć swobodny dostęp do zmiany ustawień termostatu. Należy jednak pamiętać, że takim przypadku udostępniamy swoje dane oraz dostęp do swojej sieci Wi-Fi.

Funkcje termostatu DEVIreg Smart™ umożliwiają użytkownikom programowanie ogrzewania podłogowego w taki sposób, aby dopasować je do dziennego rytmu i zredukować koszty energii - przy zachowaniu odpowiedniej temperatury przez całą dobę. Termostat dostosowuje się do warunków termicznych różnych w ciągu roku i uczy się, kiedy uruchomić lub wyłączyć ogrzewanie dla optymalnej ekonomii i komfortu ogrzewania.

Odwiedź stronę www.devismart.pl aby dowiedzieć się więcej na temat DEVIreg™ Smart.

Produkty skojarzone