Stawiamy na polską produkcję

DEVI to polska produkcja i duńska jakość. W fabryce w Grodzisku Mazowieckim produkujemy kable i maty grzejne, które są eksportowane na wszystkie rynki świata.

Grodziski „kampus” jest najmocniejszym, obok lokalizacji w Danii, punktem na mapie europejskich działań Grupy Danfoss, a poczynione ostatnio inwestycje jeszcze bardziej zwiększyły jego potencjał produkcyjny.

Fabryka Danfoss w Grodzisku Mazowieckim, która powstała w 1998 r. zatrudnia obecnie około 1000 osób. Składa się z dwóch hal: w jednej produkowane są kable i maty grzejne DEVI, a w drugiej komponenty do automatycznej kontroli, wykorzystywane np. w układach chłodniczych i zabezpieczających.

Na początku działalności w Polsce Danfoss stawiał gównie na produkcję zaworów i termostatów grzejnikowych. Później produkcja była systematycznie poszerzana: najpierw o styczniki, presostaty czy zawory, a od 2007 r. – także o pompy ciepła, których produkcję pięć lat później przeniesiono do Szwecji.

Nasza produkcja to około 20% światowej produkcji Danfoss w tej dywizji, a wyroby trafiają na cały świat, przy czym blisko 60% odbiorców stanowią odbiorcy z Europy, w tym Rosji, a ponadto także z Bliskiego Wschodu, ponad 20% – z Azji, 10% z Ameryki Północnej, a poniżej 10% – z Ameryki Południowej i reszty świata.

Produkcja kabli i mat grzejnych była przenoszona stopniowo. Pierwszy etap rozpoczął się w 2008 r. Obecnie cała produkcja Grupy Danfoss wyrobów pod marką DEVI odbywa się już w Grodzisku Mazowieckim.

Nasza produkcja zaopatruje obecnie wszystkie kraje, zarówno w Europie, jak i na całym świecie, przy czym na rynek europejski, uwzględniając Rosję, trafia ponad 80% wyrobów. W przypadku elektrycznego ogrzewania podłogowego aż 70% całego obrotu Grupy Danfoss pochodzi z wyrobów wyprodukowanych w Polsce.

Danfoss w Polsce realizuje również inwestycje zwiększające potencjał produkcyjny. Polska ma w Grupie Danfoss bardzo wysoką ocenę, a Grodzisk – jako jedyny w Europie obok lokalizacji w Danii – jest określany mianem kampusu. Tak określane są miejsca, w których Danfoss chce intensywniej się rozwijać i planuje inwestycje z różnych obszarów.

Polska spółka Danfoss, do której należą cztery fabryki w Polsce, zajmuje pod względem zatrudnienia 5. miejsce w całej Grupie Danfoss, a pod względem obrotów – 12.

Produkty skojarzone