Kim jesteśmy

 

Marka DEVI, wchodząca w skład grupy Danfoss, jest największym w Europie dostawcą elektrycznego ogrzewania podłogowego. Projektujemy, wytwarzamy i sprzedajemy nowoczesne elektryczne systemy grzewcze, które wyróżniają się wśród innych rozwiązań dostępnych na rynku:

  • najwyższym poziomem komfortu,
  • wysoką niezawodnością,
  • nowoczesnym i estetycznym wzornictwem,
  • niskimi kosztami eksploatacji.

 

75-letnia tradycja DEVI w branży ogrzewania elektrycznego

DEVI zostało założone w Kopenhadze w 1942 roku. Nazwa marki jest skrótem od Dansk El-Varme Industri.

Na początku DEVI zajmowało się produkcją elementów grzewczych do instalacji przemysłowych. We wczesnych latach sześćdziesiątych zaczęto interesować się elektrycznymi kablami grzejnymi - najstarsze grzewcze instalacje kablowe pochodzą z wczesnych lat sześćdziesiątych.

Z Kopenhagi do Vejle

Podobnie jak w przypadku wielu innych firm duńskich, DEVI zdecydowało się przenieść swoją działalność poza Kopenhagę. Na początku lat osiemdziesiątych DEVI otworzyło swoją siedzibę w Vejle. Wybór ten podyktowany był dobrze rozwiniętą infrastrukturą transportową w postaci autostrad i linii kolejowej, które znajdują się w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego. Równie ważny był dostęp do zmotywowanej i wykwalifikowanej kadry pracownicznej.

Nowoczesność w DEVI rozpoczyna się w 1985 roku 

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych produkcja przemysłowych elementów grzewczych nadal była zdecydowanie najważniejszą częścią działalności. Na początku lat osiemdziesiątych znaczną część kabli grzejnych zaczęto eksportować. W pierwszej kolejności produkty wysyłano do Finlandii. Następnie, w połowie lat osiemdziesiątych powstały pierwsze spółki zależne w Niemczech, Szwecji i Norwegii. W związku z dynamicznym rozwojem w latach dziewięćdziesiątych założono spółki zależne, które powstały między innymi w krajach byłego bloku wschodniego.

Lider rynku europejskiego

Dzisiaj DEVI jest wiodącą marką w branży elektrycznego ogrzewania podłogowego w Europie oraz jednym z największych światowych producentów elektrycznych systemów grzewczych. Poza Europą DEVI jest między innymi obecne w Kanadzie, Chinach i RPA.             

Członek grupy Danfoss

Od 1 stycznia 2003 roku maka DEVI jest częścią firmy Danfoss — największej grupy przemysłowej w Danii. Firma Danfoss jest światowym liderem w dziedzinie ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji. Danfoss zatrudnia ponad 24.000 pracowników w 63 zakładach w 19 krajach oraz posiada biura sprzedaży w ponad 100 krajach.

Obecnie produkcja DEVI mieści się w Saint Malo we Francji oraz w Polsce, co oznacza, że około 90% naszych produktów jest wytwarzanych w Unii Europejskiej. Siedziba główna DEVI znajduje się w Vejle w Danii. 

Fabryka w Grodzisku Mazowieckim powstała w 2008 roku. Od tego czasu 1000 zatrudnionych w niej osób wytwarza produkty, które są eksportowane na wszystkie rynki.

Obecnie budynki na całym świecie wyposażone są w elektryczne rozwiązania grzewcze DEVI. Nasze urządzenia wewnętrzne i zewnętrzne pracują w mieszkaniach, domach, hotelach, biurach i w zastosowaniach przemysłowych od północnej Norwegii po Nową Zelandię.