Domy jednorodzinne

Ogrzewanie elektryczne

Poznaj nowoczesny, ekonomiczny i wygodny system ogrzewania elektrycznego dla Twojego domu

 

Każdy z nas chciałby, aby w jego domu panował jak najwyższy komfort cieplny, aby ogrzewanie było nowoczesne, a wnętrze jak najbardziej oryginalne. Właściciele domów i mieszkań wybierają coraz częściej rozwiązania, które oferują więcej korzyści niż systemy, które były najlepsze kilkanaście lat temu.

Zainteresowanie inwestorów wzbudza elektryczne ogrzewanie podłogowe.  Ze względu na korzyści jest wybierane jako podstawowy system grzewczy w domu. Przyjemność stąpania po ciepłej podłodze staje się dziś standardem dostępnym dla każdego.

Ogrzewanie elektryczne DEVI jest systemem uniwersalnym, może być instalowane we wszystkich rodzajach pomieszczeń (sypialnia, kuchnia, łazienka, pokój dziecięcy, salon itd.), pod wieloma rodzajami podłóg (terakotą, gresem, płytkami ceramicznymi lub kamiennymi, wykładziną dywanową itd.).

Obalamy największy z mitów – wysokie koszty

W obiegowej opinii istnieje mit związany z ogrzewaniem elektrycznym: wysokie koszty. Niestety zdarza się tak, że przez to błędne przeświadczenie rezygnujemy z wygody, która jest w zasięgu naszych możliwości.

W związku z niskim zapotrzebowaniem na ciepło w budynkach energooszczędnych szczególnie atrakcyjne stały się systemy grzewcze o niskich kosztach inwestycyjnych. Koszty zakupu elektrycznego ogrzewania podłogowego są najniższe w porównaniu do innych systemów grzewczych o porównywalnej jakości.

Małe zapotrzebowanie na ciepło powoduje również, że koszty eksploatacyjne większości rodzajów ogrzewania są niskie. Stosując ogrzewanie elektryczne można płacić niskie rachunki. Warunkiem jest dobranie systemu do indywidualnych potrzeb. Należy również pamiętać o tym, że prąd to jedyne źródło energii, za które można płacić połowę ceny (II taryfa).

Poznaj koszty eksploatacji ogrzewania elektrycznego  w domu jednorodzinnym

Wybierz zdrowy system

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób cierpiących na dolegliwości dróg oddechowych. Mała różnica temperatur podłogi i powietrza nie powoduje jego silnej cyrkulacji. Dzięki temu w pomieszczeniu nie ma kurzu, a powietrze jest czyste i zdrowe. W związku z tym, że kurz nie jest unoszony w górę, nie jest wdychany przez alergików. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest systemem zalecanym dla alergików.

Zyskaj najwyższy komfort cieplny

Wybierając elektryczne ogrzewanie podłogowe oprócz przyjemnie ciepłej podłogi zawsze wtedy, gdy jej potrzebujemy, zyskujemy komfort cieplny w chłodniejsze dni wiosną lub jesienią. Z tego powodu również osoby posiadające wodne ogrzewanie podłogowe instalują dodatkowo elektryczną matę grzejną.

Komfort cieplny jest to stan, w którym nie jest nam za ciepło ani za zimno.

W pomieszczeniach z tradycyjnymi grzejnikami ciepłe powietrze unosi się gwałtownie do góry. Powoduje to przegrzanie górnych części pomieszczeń, przy jednoczesnym niedogrzaniu dolnych. Wysoka temperatura wokół głowy staje się przyczyną dyskomfortu. Konsekwencją są również dodatkowe straty ciepła i tym samym wzrost kosztów ogrzewania.

Dzięki elektrycznemu ogrzewaniu podłogowemu temperatura podłogi jest nieznacznie wyższa od temperatury panującej w pomieszczeniu. Ciepło jest równomiernie rozprowadzane na całej powierzchni podłogi zgodnie z prawami fizyki. Stwarza to warunki najbliższe idealnemu rozkładowi temperatury uwzględniającemu fizjologię człowieka.

Zdrowe ciepło wokół stóp powoli unosząc się, ogrzewa całe ciało i daje uczucie pełnego komfortu. Dzięki temu „podłogówka” zapewnia najwyższy komfort cieplny w porównaniu z innymi systemami ogrzewania.

 

Ciesz się dyskretnym i ponadczasowym wzornictwem

Ogrzewanie podłogowe oznacza brak grzejników, które zajmują cenne miejsce oraz nie prezentują się dobrze na ścianach. Na grzejnikach zbiera się kurz, a powierzchnia nad nimi jest zaciemniona, co ma związek z wydzielającym się ciepłem.

W przypadku ogrzewania podłogowego jedynym widocznym elementem jest termostat. Termostaty DEVIregTM Tocuh oraz DEVIregTM Smart stanowią uzupełnienie wnętrz nawet o najbardziej eleganckim wystroju. Dyskretne i ponadczasowe wzornictwo panelu dotykowego sprawia, że są one delikatne i minimalistyczne w swojej formie.

Termostaty te można montować w ramkach wielu producentów osprzętu elektrycznego, możliwe jest również ich wkomponowanie w istniejące systemy na ścianie takie, jak: włączniki czy gniazda. Obecnie dostępne są w czterech kolorach: biały, snieżnobiały, czarny oraz kość słoniowa.

Innowacyjne maty DEVI do suchego montażu
DEVI stworzyło niespotykany do tej pory system ogrzewania w postaci mat grzejnych DEVIdry™ do suchego montażu, czyli bez użycia kleju bądź wylewki betonowej.
Poznaj fakty o elektrycznym ogrzewaniu podłogowym
Nowoczesne technologie ocieplania domów sprawiają, że zapotrzebowanie na ciepło jest małe. W związku z tym koszty eksploatacyjne większości rodzajów ogrzewania są niskie. Stosując ogrzewanie elektryczne można płacić niskie rachunki. Warunkiem jest dobranie systemu do indywidualnych potrzeb.
DEVI to polska produkcja i duńska jakość
DEVI wspiera polską produkcję. W fabryce w Grodzisku Mazowieckim produkujemy kable i maty grzejne, które są eksportowane na wszystkie rynki świata.