Hotele oraz budynki handlowo-usługowe

Kompletne rozwiązania grzewcze w dużych budynkach użyteczności publicznej

 

Rozwiązania DEVI z powodzeniem są stosowane w centrach handlowych, hotelach, biurach i innych budynkach użyteczności publicznej na całym świecie.

DEVI jest obecne w ponad 66 krajach. Lokalne przedstawicielstwa handlowe zapewniają deweloperom obiektów wielkopowierzchniowych profesjonalne wsparcie i pomoc techniczną, co czyni naszą współpracę łatwą i skuteczną. 

Ochrona nawierzchni gruntowych i dachowych przed śniegiem i lodem

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe  DEVI usuwa oblodzenie oraz śnieg zalegający na podjazdach i schodach.  System zapewnia bezpieczne poruszanie się pieszych zimą po zewnętrznych powierzchniach, a także bezpieczne prowadzenie pojazdów.  Rozwiązanie eliminuje problem ręcznego usuwania śniegu oraz konieczność stosowania mieszanek rozmrażających, które wpływają szkodliwie na środowisko naturalne. 

Systemy przeciwoblodzeniowe chronią także dachy, rynny i rury spustowe przed uszkodzeniami spowodowanymi przez sople i zalegający śnieg. Warto zaznaczyć, że koszt wytopienia śniegu z rynien i rur spustowych dla średnio śnieżnej zimy wynosi tylko 5 zł/mb i może być ok. 10-15 razy mniejszy od mechanicznego usuwania śniegu. Co więcej, przy bezśnieżnej zimie nie ma kosztów eksploatacyjnych.

Ochrona hydrantowych instalacji przeciwpożarowych

Rozwiązania DEVI chronią przed zamarznięciem hydrantowe instalacje przeciwpożarowe. Skutki nieprawidłowego wykonania instalacji mogą być bardzo poważne, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór systemu grzewczego, dzięki któremu rurociąg będzie wolniej się wychładzał, woda nie będzie zamarzała, a energia cieplna generowana przez kabel grzejny będzie uzupełniała straty energii rurociągu.

Sucha powierzchnia

Częstym problemem zarządców jest utrzymanie suchej powierzchni pod matami antypoślizgowymi stosowanymi przed wejściem do budynków oraz w drzwiach obrotowych. W dni deszczowe podłoga staje się śliska, co utrudnia klientom poruszanie się. Efektowi temu zapobiega zastosowanie mat grzejnych DEVI, które zapewniają suchość powierzchni oraz wyeliminują ryzyko potencjalnych wypadków.

Przyjemnie ciepła podłoga oraz lustra wolne od pary

Systemy DEVI zapewniają przyjemność stąpania po ciepłej podłodze oraz eliminują problem zaparowanych luster, co jest efektem pożądanym w łazienkach. Maty grzejne można ułożyć zarówno w zupełnie nowej łazience, jak i w remontowanej, na starych płytkach. Dodatkowo, podgrzanie podłogi jest istotne w przypadku podłóg kamiennych, które znajdują się np. w recepcjach.

 

Ochrona przed negatywnymi skutkami zimy
Śnieg to nie tylko piękny, biały krajobraz oraz zabawa. Zima to również śliskie chodniki i podjazdy, niebezpieczne sople lodu spadające z dachu, oblodzone rynny i rury spustowe i nieodprowadzona z dachu woda, która niszczy elewację lub zalewa poddasze.
Sterowanie systemami przeciwoblodzeniowymi
DEVIreg™ 850 to dwustrefowy termostat do instalacji przeciwoblodzeniowych, który w połączeniu z dedykowanymi czujnikami wilgoci i temperatury gwarantuje niezawodne oraz precyzyjne sterowanie całym systemem grzewczym.