Ochrona luster przed zaparowaniem

Ogrzewanie luster

Każdy z nas marzy, aby od razu po wyjściu z gorącej kąpieli móc swobodnie przejrzeć się w lustrze. Dzięki produktom DEVI jest to możliwe!

Maty DEVImat™ i folie DEVIfoil™ w prosty i niewidoczny sposób całkowicie usuwają problem zaparowanych luster, który pojawia się szczególnie w małych łazienkach pozbawionych dobrego obiegu powietrza.

 Zastosowanie maty grzejnej lub folii to:

  • całkowite usunięcie problemu zaparowanego lustra,
  • komfort, estetyka i wygoda użytkowania,
  • oszczędność czasu,
  • bardzo niskie zużycie energii (tyle ile typowa żarówka 17 - 70 W, w zależności od wielkość maty/folii),
  • łatwy montaż.

Nasze rozwiązanie polega na zainstalowaniu pod lustrem elektrycznej folii grzejnej (dla luster w ramce wieszanych na ścianie) lub maty grzejnej zainstalowanej pod tynkiem (dla luster przyklejanych do ściany). Niewielka ilość ciepła wydzielana przez folię/matę uniemożliwia skraplanie się pary wodnej na powierzchni lustra.

Maty grzejne lub folie mogą być załączane wraz z oświetleniem lub wentylatorem przewietrzającym łazienkę lub też oddzielnym łącznikiem. Moc wymagana do ogrzewania lustra wynosi tyle, ile typowa żarówka i pobierana jest tylko podczas pobytu w łazience. Ułożenie folii/maty grzejnej nie wymaga dużych kwalifikacji instalatorskich i może być wykonane samodzielnie. Jedyną czynnością, którą ze względów bezpieczeństwa należy zlecić elektrykowi, jest podłączenie maty lub folii do sieci zasilającej.

Mata/folia grzejna powinna znajdować się w centralnej części lustra (Rys.A) lub też w obszarze, który ma być wolny od pary (Rys.B). Dla luster o dużych powierzchniach można użyć większej liczby folii/mat grzejnych (Rys.C). Przewody zasilające należy połączyć ze sobą równolegle.