Asfalt

Systém ochrany pred ľadom a snehom DEVI na vonkajších asfaltových plochách

V posledných rokoch bolo publikovaných veľa nových príbehov o následkoch, o finančných škodách - spôsobených drsným zimným počasím. Poškodenie majetku, väčšie náklady na údržbu, menšia produktivita, väčšie poistné, zranenia osôb a ešte horšie. Inštalácia systému DEVI na ochranu vonkajších plôch pred ľadom a snehom zabezpečí trvalé riešenie problémov, spôsobených studeným počasím. Hlavným účelom systému je roztopiť a odstrániť sneh a ľad z chodníkov, ciest, rámp a iných vonkajších plôch.

Séria DEVIasphalt™ zavádza úplne nové štandardy pre použitie vysoko výkonných káblov na roztápanie ľadu a snehu na vonkajších asfaltových plochách.

DEVI odporúča káble a rohože DEVIasphalt™ na inštalácie vo vonkajších asfaltových plochách, pretože sú krátkodobo odolné aj pri teplotách do 240 °C. Pre tento typ káblov a rohoží nie je potrebné pieskové lôžko nad káblom. Týmto skrátite čas a náklady na inštaláciu. Aby sa zabránilo poškodeniu káblov, nemali by sa používať ťažké stroje (valce alebo stroje na kladenie asfaltu). Asfaltová vrstva nad úrovňou vyhrievacích káblov DEVIasphalt™ by mala mať hrúbku minimálne 5 cm.

Pred a po položení asfaltovej vrstvy by sa malo zabezpečiť odborné premeranie kábla a izolačného odporu.

Systém ochrany asfaltových plôch DEVI pozostáva z vyhrievacích káblov DEVIasphalt™, termostatov DEVIreg™ a montážneho príslušenstva.

Termostaty DEVIreg™ so snímačmi zabezpečujú dosiahnutie optimálnych výsledkov s najmenším možným množstvom spotrebovanej energie.


Odporúčania pre systém topenia ľadu a snehu na asfaltových plochách DEVI

Hlavným účelom systému ochrany vonkajších plôch DEVI je zabezpečiť, aby sa na chodníkoch, cestách, rampách, či iných vonkajších asfaltových plochách nemohol hromadiť sneh alebo ľad:

Hotels & Commercial buildings
Airports and heliports
• Roads

Systém topenia ľadu a snehu na asfaltových plochách DEVI sa inštaluje priamo do asfaltu a zabezpečuje okamžitú ochranu voči padajúcemu snehu a tvorbe ľadu.


Návod na použitie: Systém ochrany vonkajších asfaltových plôch pred ľadom a snehom DEVI

V tomto návode na projektovanie sú uvedené odporúčania DEVI pre návrh a inštalovanie systému na topenie ľadu a snehu v aplikáciách na vonkajších asfaltových plochách. Obsahuje návod na usporiadanie vyhrievacieho kábla, elektrické parametre a konfigurácie systému.