Elektrické alebo teplovodné podlahové vykurovanie?

 

Vždy je lepšie urobiť ráno prvý krok na teplú podlahu. Podlahové vykurovanie sa využíva už oddávna. Dokonca aj starí Rimania oceňovali jeho komfort a nechávali vodu cirkulovať pod mramorovou podlahou. Súčasné elektrické podlahové vykurovanie od DEVI je nielen pohodlné, ale aj energeticky úsporné a šetrné k životnému prostrediu.

Elektrické aj teplovodné podlahové vykurovanie ponúka v zásade rovnako vynikajúci komfort vykurovania. Elektrické riešenie má však tri špecifické výhody:

  1. Vďaka nízkej zabudovanej výške je vhodné na renováciu

Elektrické podlahové vykurovanie je vhodnejšie na účely renovácie. Pri elektrickom podlahovom vykurovaní nie je potrebné rozkopať existujúcu podlahu, aby sa tak vytvoril priestor pre vodovodné potrubia v hĺbke 100 - 120 mm.

Jednoducho prilepte samolepiacu rohož DEVI na existujúcu podlahu, na rohož rozotrite lepidlo na dlaždice a položte novú dlažbu. Získate tak novú podlahu s celkovou dodatočnou výškou 8 - 10 mm vrátane rohože DEVI a dlažby.

  1. Dobrá hospodárnosť vykurovania vďaka rýchlej reakcii

Elektrické podlahové vykurovanie je lepším riešením, pokiaľ nechcete, aby bolo vykurovanie trvalo zapnuté. Vzhľadom k tomu, že káble alebo rohože elektrického podlahového vykurovania sú umiestnené tesne pod podlahovou krytinou, podlaha reaguje rýchlo a bez oneskorenia na rozdiel od teplovodného podlahového vykurovania, ktoré je prekryté 100 až 120 mm betónovou doskou, v dôsledku čoho má oneskorenú reakčnú dobu až o niekoľko hodín.

Elektrické podlahové vykurovanie je preto veľmi výhodné pre pokročilé ovládanie časovačom, vďaka ktorému sa bude miestnosť vykurovať iba vtedy, keď budete doma. To je ekonomicky stabilné a dobré pre životné prostredie.

  1. Je jednoducho menej komplikované

Elektrické podlahové vykurovanie je podstatne menej komplikované. DEVI ponúka spoľahlivé riešenia podlahového vykurovania, ktorých plánovanie je jednoduchšie, inštalácia lacnejšia a ich nákup je menej nákladný. Navyše, s DEVI máte garantovanú záruku až 20 rokov.

Súvisiace výrobky