Ochrana proti mrazu viníc od spoločnosti Danfoss

 

Zachránite až 87% výsadby vinohradov pred mrazom pomocou dlhodobo udržateľného riešenia.

Vedeli ste, že 71% svetovej produkcie hrozna sa používa na výrobu vína? Podľa Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) je 75 866 kilometrov štvorcových sveta určených na pestovanie hrozna a celková svetová produkcia predstavuje až 31 miliárd litrov vína.

Pozrite si video pre viac informácií kliknutím na obrázok

 

Neskoré jarné mrazy sú jednou z najväčších výziev, ktorým pestovatelia viniča čelia. Neohrievané vinice môžu utrpieť značné škody na kvetenstve (až 50%), zatiaľ čo zahrievané vinice dramaticky zlepšia ochranu pred stratou alebo poškodením úrody a znížia straty na približne len 13 - 20%.

Na celom svete sa priemysel výroby hrozna a vína spolieha na tri hlavné alternatívy ochrany pred mrazom: ventilátory proti mrazu, postrekovače a sviečky.

 

Spoločnosť Danfoss rieši výzvu energeticky účinnými systémami pomocou káblov na ochranu viniča pred poškodením mrazom. Systém Vineyard Frost Protection /ochrana vinohradov pred zamrznutím/ od spoločnosti Danfoss je udržateľným riešením pre zelenú a čistú budúcnosť vďaka nízkej spotrebe energie v období mrazu, ktorá umožňuje ochranu až 87% úrody. Ochrana proti mrazu vo viniciach od spoločnosti Danfoss je ideálnym riešením pre akýkoľvek rozmer viniča.

Medzi najlepších pomocníkov v oblasti ochrany viniča pred mrazom patria: vykurovacie káble DEVIsnow™ / DEVIsafe s inštalačným príslušenstvom. Vybrané káble sú vysoko kvalitné odporové dvojvodičové vykurovacie káble so studeným pripojením. Vyvinuté sú tak, aby odolávali chemickým hnojivám a korózii, okrem toho sú tieto UV stabilné káble s vysokou pevnosťou v ťahu  pracovať v náročných podmienkach a vzťahuje sa na ne 20-ročná záruka.

______________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Hlavné charakteristiky systému Vineyard Frost Protection:

 • Energeticky efektívne riešenie využívajúce elektrické vykurovacie káble
 • Jednoduchá, rýchla a spoľahlivá inštalácia
 • Prispôsobenie návrhu vašim potrebám , oblasti viniča a počtu riadkov
 • Preukázateľný vysoký efekt na prevádzkové v porovnaní s existujúcimi metódami
 • Nízkouhlíkové riešenie, ktoré rešpektuje životné prostredie a nepoškodzuje krajinu
 • Riešenie prispôsobené vinárskym postupom (ponechanie priestoru pre ľudí a stroje)
 • 20-ročná záruka ponúkaná spoločnosťou Danfoss na vykurovacie káble

 

Vaše výhody:

 • Bezpečnosť použitia
 • Z dôvodu minimálnych požiadaviek na údržbu nie je potrebné ročne platiť za prenájom alternatívneho vybavenia alebo sviečok
 • Zníženie strát na úrode na úroveň len 13-20%
 • Rýchla návratnosť investícií s pevnou cenou za hektár
 • Zvyšovanie výkonu vášho vinárstva
 • Tiché riešenie, ktoré neruší susedov

Kontrolný zoznam pre vašu kalkuláciu:

 • Zvážte geografickú polohu a kolísanie teploty v lokalite vášho viniča, aby ste vybrali zodpovedajúci výkon potrebný na meter
 • Uveďte dĺžku každého radu viniča. Vykurovacie káble spoločnosti Danfoss sú inštalované pozdĺž hlavného vodiaceho drôtu viniča

Skrátený popis:

Najväčší producenti vína na svete sa z roka na rok snažia navzájom odlíšiť, súčasnými lídrami sú Španielsko, Taliansko, Francúzsko, Južná Afrika, Nový Zéland, Argentína, Čile a Austrália.

Vinná réva sa pestuje väčšinou medzi 30. až 50. stupňom zemepisnej šírky, a to na severnej aj južnej pologuli. Hrozno bude istotne časom rozširovať svoje teritórium nad rámec týchto hraníc a tak istá časť vinohradov bude pestovaná v oblastiach, kde by sme to v minulosti neočakávali.

Danfoss systémy sú citlivým riešením vzhľadom k životnému prostrediu, pričom si každý pestovateľ dokáže vybrať podľa lokality vlastného viniča, klimatických podmienok, kolísaniu teplôt a dĺžke jednotlivých riadkov výsadby.  

 

Pre viac informácií: požiadajte o technickú podporu na adresu zakaznickyservis@danfoss.com

Súvisiace výrobky