Aristoteles - Prestížne rodinné bývanie

Riešenie s kompletným elektrickým vykurovaním

Keďže sa Česká republika naďalej rozvíja ako významná hospodárska sila, trvale sa zvyšuje dopyt po vysokokvalitnom bývaní. Výsledkom je veľký počet projektov obnovy, čoho je vynikajúcim príkladom aj nižšie popísaný prípad.

 

Enviromentálna zodpovednosť

V tejto súvislosti si je česká vláda dobre vedomá svojej environmentálnej zodpovednosti, vyplývajúcej z riadneho členstva Českej republiky v Európskej únii. V roku 2013 zaviedli legislatívne predpisy, týkajúce sa energetického označovania (štítkovania) súkromných domov.

Tieto právne predpisy predstavovali výzvu a príležitosť pre tento prestížny projekt. Zámerom bolo používať elektrickú energiu ako hlavný zdroj vykurovania, ktorý teraz musí spĺňa tieto nové normy.

V reakcii na nariadenia, spoločnosť DEVI bola schopná dodať systém, ktorý poskytoval tak vynikajúci komfort vykurovania ako aj spĺňal ciele vývoja v oblasti energetickej hospodárnosti v novo vybudovanom prestížnom viacbytovom dome s názvom Aristoteles v meste Brno.

Je zrejmé, že navrhovaný systém DEVI si vyžadoval počiatočnú investíciu, ktorá bol predmetom diskusie. Ale fakty nakoniec presvedčili: tím DEVI bol schopný preukázať developerom nielen vynikajúcu hospodárnosť systému ale aj jeho dlhodobú ekonomickú udržateľnosť.

Nakoniec čo sa na papieri zdalo že bude vyžadovať investície, to v skutočnosti ušetrí v súčasnosti developerovi a obyvateľom v blízkej budúcnosti značné a trvalé množstvo finančných prostriedkov.

 

Aplikácie zahrňujú

Inštaláciu elektrického vykurovacieho systému v prestížnom viacbytovom dome v Brne, ktorý pozostáva z cca 20 jednotiek. Elektrické vykurovanie bolo zvolené ako hlavný zdroj vykurovania.

Vnútorné a vonkajšie aplikácie boli realizované použitím kombinácie produktov DEVIflex™ 18T (káble), DEVIreg™ Touch, DEVIfast™ a DEVIrail™.

 

Výsledky projektu

Vykurovací systém s extrémne vysokým komfortom a energetickou hospodárnosťou pre prestížny developerský projekt bývania, ktorý nielenže spĺňa aktuálne menovité požiadavky na energiu ale zabezpečuje aj vynikajúcu energetickú hospodárnosť v budúcnosti.

Vďaka riešeniam spoločnosti DEVI môžu obyvatelia budovy Aristoteles zažiť vynikajúcu kvalitu vnútorného elektrického podlahového vykurovania.

Použitím inteligentného termostatu DEVIreg™Touch môžu okrem toho šetriť energiu a náklady.

 

Výhody pre DEVI

Veľmi zaujímavý projekt, ktorý poskytol spoločnosti DEVI možnosť preukázať hospodárnosť našich systémov vo svetle nových právnych predpisov o energetickom štítkovaní súkromných domov.

Legislatíva teda opätovne prinútila vo všeobecnosti preukázať oprávnenosť použitia elektrického vykurovania ako hospodárneho hlavného zdroja tepla na vykurovanie.

Spoločnosť DEVI spoľahlivo poskytla riešenie, ktoré funguje nielenže veľmi dobre ale aj s nižšími nákladmi na energiu ako alternatívne riešenia.

Riešenia elektrického vykurovania DEVI sú systémom prvej voľby nielen pre malé nízkoenergetický domy ale aj pre viacbytové nízkoenergetické budovy.

Budova Aristoteles v Brne je perfektným príkladom použitia systému DEVI ako značky voľby pre riešenia nízkoenergetického elektrického vykurovania.

Project Size

Prehlad použitých produktov:

•  DEVIflex™ 18T
•  DEVIreg™ Touch
•  DEVIfast™
•  DEVIrail™

Vykurovacie káble
Vešiaky na uteráky
Termostaty
Príslušenstvo