Ochrana chladiarní

Ochrana chladiarní

Ohrev konštrukcie podlahy v chladiarňach je potrebný, aby sa budova chránila pred poškodením dôsledkom podmienok v podlahe chladiarní alebo zimných štadiónov.

V chladiarňach, kde sa teplota nepretržite pohybuje v rozsahu -20 až -30°C (alebo nižšie), sa chlad šíri do okolia a preniká do základov chladiarne, dokonca aj keď je dobre izolovaná.

Aby sa ochránili stavebné konštrukcie chladiarní, do podlahy, pod izoláciu základov budovy alebo do rámu dverí by sa mali nainštalovať elektrické vykurovacie káble.

Ochrana podlahy proti kondenzácii

V dverných otvoroch medzi chladiarňami a vykurovanými miestnosťami môže kondenzovať voda na podlahe kvôli neprestajným zmenám medzi studeným a teplým vzduchom, spôsobenými otváraním a zatváraním dverí. Toto môže viesť k vytváraniu nebezpečnej námrazy na podlahe; preto sa podlaha v týchto priestoroch musí vyhrievať, aby sa vytváraniu námrazy zabránilo. Osobitným prínosom je súčasné obmedzenie prúdenia studeného vzduchu do vykurovaných priestorov.

Podlahy

V chladiarňach, kde sa teplota nepretržite pohybuje v rozsahu –20 až –30°C (alebo nižšia), podlaha bude stále vyžarovať do okolitého prostredia, dokonca aj keď je dobre izolovaná. To znamená, že materiály, ktoré sú v kontakte so zemou/pôdou, ako základy a podlaha, budú absorbovať chlad a zem zamrzne. Voda obsiahnutá v zemi zväčší svoj objem a toto spôsobí značnú eróziu a poškodenie mrazom. Ten istý problém sa vyskytuje aj na zimných štadiónoch, ktoré sú umelo zamrznuté. Tomuto sa dá vyhnúť pomocou ochranného systému od spoločnosti DEVI.