Použitie v poľnohospodárstve

Moderné farmárstvo sa stará o všetky zvieratá. V súčasnej dobe je kritické poskytnúť im tie najlepšie podmienky.

Telesné teplo prasačích mláďat by nemalo unikať do okolitého priestoru alebo do podlahy, aby sa umožnil ich rast. Optimálne riešenie sú vykurovacie káble DEVIflex™ nainštalované v podlahe chlievu/maštale/stajne alebo pôrodného koterca, aby sa zabezpečilo, že zvieratá budú dobre rásť a získajú ďalšie teplo.

V pôrodných kotercoch prasačie mláďatá musia mať teplotu až 30 ˚C počas prvých dvoch dní. Potom by sa teplota mala postupne znižovať na približne 18˚C počas nasledujúcich štyroch týždňov. Toto sa dá jednoducho dosiahnuť pomocou elektronického termostatu DEVI, ktorý reguluje kúrenie. Prosím, berte na vedomie, že s vykurovacími káblami DEVI budete udržovať požadované teplo iba na úrovni, na ktorej sa držia zvieratá.

V kurínoch je tiež veľmi výhodné nainštalovať elektrické vykurovacie káble. Zvýšená teplota podlahy bez vykurovania celej budovy výrazne zníži spotrebu energie.

Ďalšie výhody sú čistejšie a suchšie prostredie pre kury, o ktorom sa preukázalo, že má výrazný vplyv na blaho kúr včítane ich zvyku vzájomného ďobania v nevyhovujúcom prostredí. Podlahové kúrenie neznamená iba teplé prostredie pre zvieratá, ale obmedzuje aj baktérie a choroboplodné zárodky.

Toto všetko sú faktory, ktoré znižujú riziko ochorení a epidémií. Navyše, rýchle vysušenie vtáčieho trusu uľahčí a urýchli čistenie podlahy pri začatí nového chovu kurčiat. Systémy kúrenia od spoločnosti DEVI sa dajú použiť pre pôrodné koterce, kuríny, prasačie farmy a mnohé iné typy chlievov/maštalí/stajní.

Záhony

Aby sa urýchlila vegetácia a reprodukcia v skleníkoch, od skorej jari sa pôda môže vyhrievať, aby vegetačné obdobie začalo skôr a úroda trvala dlhšie. Taktiež to uľahčuje kultiváciu rastlín, ktoré vyžadujú teplo, ktoré bežne rastú iba v subtropických/tropických podnebných pásmach a jednoducho potrebujú teplejšie podmienky ako tie, ktoré pochádzajú z chladnejších podnebných pásiem.

Na dosiahnutie potrebných teplôt sú ideálne vykurovacie káble DEVIflex™. Navyše, ak sa vybavia elektronickými termostatami DEVIreg™ a snímačmi, spotreba energie potrebnej na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov bude minimálna.

Ohrev záhonov sa dá použiť v skleníkoch, záhradách s rezanými kvetmi, záhonoch a reprodukčných boxoch.

Nový YouTube kanál v Slovenčine - DEVI.SK – o krok bližšie k svojim klientom
Zoznámte sa s prívetivou a pohodlnou formou s DEVI technológiami, vďaka novému seriálu krátkych videí.
Ochrana proti mrazu viníc od spoločnosti Danfoss
Zachránite až 87% výsadby vinohradov pred mrazom pomocou dlhodobo udržateľného riešenia.
Nové záručné podmienky DEVI / Danfoss
Danfoss / DEVI záruka: Poskytujeme dva druhy záruk: záruka na výrobok a kompletná záruka na plný servis, platné od 1. júla 2021.