Ovládacie prvky

Termostaty a riadiace systémy do vnútorného prostredia

V sortimente termostatov ponúkanom spoločnosťou DEVI nenájdete iba štýlové dizajny, ale aj riešenia, ktoré vám umožnia ovládať vaše elektrické kúrenie bezdrôtovo pomocou vášho mobilu na diaľku.

Elektronické termostaty DEVIreg™ s podlahovým snímačom zaisťujú presné ovládanie vášho systému podlahového kúrenia. Podlaha sa bude vždy udržiavať príjemná a teplá a zároveň sa zabráni tomu, aby sa príliš zohriala alebo vzniklo riziko poškodenia konštrukcie podlahy. Týmto spôsobom je teplota vždy v súlade s maximálnou úrovňou teploty predpísanou výrobcom podlahy.

Čo sa týka kontroly nad prevádzkovými nákladmi, ovládacie prvky DEVIreg™ sú naozaj dobrá voľba. V kombinácii s vykurovacím prvkom pod podlahou a veľmi presným riadením termostatom zabezpečia výnimočne vysokú úroveň využívania energie. Termostat DEVIreg™ teda dokáže veľmi presne regulovať teplotu v miestnosti na prospech vášho pohodlia a vašej peňaženky.

Inteligentné termostaty DEVI predstavujú pre vás najjednoduchší spôsob ako ušetriť energiu a peniaze na elektrickom kúrení. Vďaka používateľsky príjemnej navigácii je programovanie vykurovacieho systému príjemné a jednoduché. Využitím inteligentných funkcií najnovšieho sortimentu termostatov DEVIreg™ môžete ušetriť až 30% na vašich poplatkoch za energie. Najnovšie verzie ako nové DEVIlink™ s Danfoss App alebo DEVIreg™ Smart s DEVIsmart™ App vám umožňujú ovládať vaše elektrické podlahové kúrenie prakticky z akéhokoľvek miesta, kde máte prístup k pripojeniu k Internetu.

Vďaka optimálnemu tepelnému umiestneniu v podlahe a presnej regulácii teploty pomocou termostatu DEVIreg™ sa priemerná teplota v miestnosti dá znížiť o 1-2 °C v porovnaní s tradičným kúrením založenom na vode. Toto zníženie sa dosiahne bez vplyvu na úroveň tepelnej pohody.

To znamená, že energetické straty sa dajú znížiť o 10-20 %, čo je ekonomicky aj environmentálne prínosné. Ako osobitný prínos podlahové kúrenie DEVI je lacnejšie na inštaláciu ako iné vykurovacie systémy s podobnými možnosťami.

Termostaty a regulátory pre vonkajšie prostredie

Spoločnosť DEVI robí zimné obdobia bezpečnejšie a jednoduchšie.

Či už začne alebo prestane snežiť, riadiaca jednotka to vždy bude sledovať a zároveň sa zapne alebo vypne.

Perfektná riadiaca jednotka pre vonkajšie plochy, strechu a odkvapy by mala byť vybavená snímačmi vlhkosti a teploty, aby mohla rozpoznať, keď sa objaví prvý sneh. Keď teplota klesne na špecifikovanú úroveň, napr. 0, snehové snímače informujú termostat, ktorý systém kúrenia ZAPNE.

Keď snímače zistia, že teplota je vyššia, napr. +4 (predvolené nastavenie) a vyhrievaný povrch je suchý, systém sa opäť vypne. Vždy ho môžete manuálne zapnúť/vypnúť.

Spoločnosť DEVI odporúča plne automatické DEVIreg™ 850 so snímačmi teploty a vlhkosti pre topenie námrazy a snehu na zemi ako chodníky, cesty a rampy ako aj pre strechy, odkvapy, úžľabia a zvodové rúry.

V širokom sortimente ovládacích prvkov DEVI skonštruovaných pre ohrev vo vonkajšom prostredí vždy budete schopný nájsť jeden, ktorý je prispôsobený presne pre vaše účely.

Termostaty pre podlahové vykurovanie
DEVIreg™ Opti
DEVIreg™ Smart
DEVIreg™ Touch
DEVIlink™
DEVIreg™ 530
Termostaty pre rozpúšťanie snehu a ľadu
DEVIreg™ 316
DEVIreg™ 330
DEVIreg™ 610
DEVIreg™850 IV