Kto sme

 

Značka DEVI vám zabezpečuje pohodlné obytné prostredie – riešenia elektrického kúrenia vysokej kvality s dlhotrvajúcimi účinkami. Podporujeme našich zákazníkov tým, že poskytujeme najlepšiu záruku na trhu – DEVIwarranty™ nepokrýva iba výmenu káblov alebo rohoží, ale aj náklady na inštaláciu a podlahové materiály – až 20 rokov!

75-ročná tradícia elektrických kúrení značky DEVI

Spoločnosť bola založená v Kodani, Dánsku, v roku 1942, a jej názov ‘DEVI’ je skratka Dansk El-Varme Industri.

Na začiatku značka DEVI vyrábala ohrievacie prvky pre priemyselné účely. Začiatkom šesťdesiatych rokov sa značka DEVI začala zaujímať o elektrické vykurovacie káble; najstaršie inštalácie vykurovacích káblov sú zo začiatku šesťdesiatych rokov.

Z Kodane do Vejle

Rovnako ako v prípade mnohých iných dánskych spoločností počas sedemdesiatych rokov a skorých osemdesiatych rokov sa spoločnosť DEVI rozhodla presunúť svoje aktivity z Kodane do provincií. Značka DEVI sa usadila vo Vejle, kde je dobré dopravné spojenie, ako diaľnica a železnica, a ktoré sa nachádza blízko medzinárodného letiska. Avšak, DEVI má predovšetkým prístup k motivovanej a kvalifikovanej pracovnej sile.

Moderná značka DEVI začína v roku 1985

Počas šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov boli priemyselné ohrievacie prvky stále ďaleko najdôležitejšou skupinou výrobkov, ale začiatkom osemdesiatych rokoch sa začal exportovať značný počet vykurovacích káblov, najprv do Fínska. Prvé dcérske spoločnosti v Nemecku, Švédsku a Nórsku sa založili v polovici osemdesiatych rokov a export začal naberať svoju formu. V priebehu deväťdesiatych rokov sa vývoj začal zrýchľovať a založil sa rad dcérskych spoločností, mimo iného v krajinách bývalého východného bloku.

Vedúca značka na európskom trhu

Od začiatku v Kodani v roku 1942 sa veci zrýchlili. Dnes je DEVI vedúcou európskou značkou v oblasti elektrického kúrenia so značným podielom na trhu. Mimo Európy je DEVI - medzi iným - zastúpená v Kanade, Čine a Južnej Afrike.

Člen skupiny Danfoss

Od 1. januára 2003 je DEVI členom Danfoss - najväčšej priemyselnej skupiny v Dánsku.  Danfoss je jednou zo svetových vedúcich spoločnosti v oblasti kúrenia, chladenia a klimatizácie. Danfoss má viac ako 24.000 zamestnancov v 63 závodoch v 19 krajinách a obchodné zastúpenia vo viac ako 100 krajinách.

V súčasnosti výroba značky DEVI prebieha v Saint Malo vo Francúzsku a Grodzisk Mazowiecki v Poľsku, čo znamená, že približne 90% našich výrobkov sa vyrába v Európskej únii. Ústredie DEVI sa nachádza vo Vejle, Dánsko. V budovách vo Vejle sa nachádza aj obchodný útvar značky Danfoss pre teplovodné podlahové kúrenie a obe spolu tvoria najväčšie kompetenčné stredisko na svete pre podlahové kúrenie.

V súčasnosti je množstvo budov vybavených riešeniami elektrického kúrenia značkou DEVI. Naše aplikácie do vnútorného a vonkajšieho prostredia fungujú v domoch, hoteloch, kancelárskych budovách a priemyselných budovách od severného Nórska po Nový Zéland.