Biz kimiz

DEVI size konforlu bir yaşam alanı sunar – yüksek kalitede uzun kullanım ömürlü elektrikli ısıtma çözümleri Müşterilerimizi, piyasadaki en iyi garantiyi sunarak destekliyoruz – DEVIwarranty™, kablo veya şilte değişimlerinin yanında kurulum ve zemin malzemelerinin masrafını da karşılar – hem de 20 yıla kadar!

75 senelik DEVI Elektrikli Isıtma Mirası

Şirket, 1942 yılında Kopenhag, Danimarka'da kurulmuştur ve "DEVI" ismi Dansk El-Varme Industri'nin kısaltmasından gelmektedir.

DEVI, başlarda endüstriyel kullanım için ısıtma elemanları üretmiştir. DEVI, altmışlı yılların başlarında elektrikli ısıtma kabloları ile ilgilenmeye başlamıştır; altmışlı yıllardaki en eski ısıtma kablosu kurulumları.

Kopenhag'dan Vejle'ye

DEVI; diğer pek çok Danimarkalı şirketin yaptığı gibi, yetmişlerde ve seksenli yılların başlarında, faaliyetlerini Kopenhag'dan vilayetlere taşımayı seçmiştir. DEVI, otoyollar ve tren yolları gibi ulaşım imkanları açısından gelişmiş ve uluslararası havaalanına yakın bir konumda olan Vejle'ye yerleşmiştir. Fakat, her şeyden önce; buradaki endüstri, motive ve kaliteli iş gücüne kolay ulaşım imkanına sahiptir.

Modern DEVI 1985 yılında başlamıştır 

Altmışlı ve yetmişli yıllarda endüstriyel ısıtma elemanları, hala açık ara en önemli ürün grubunu oluşturuyordu; fakat, seksenli yılların başında, hatırı sayılır miktarda ısıtma kablosu ihraç edilmeye başlandı, ihraç edilen ilk ülke Finlandiya'ydı. İlk bağlı kuruluşlar, seksenli yılların ortalarında Almanya, İsveç ve Norveç'te kuruldu ve ihracat maceramız şekillenmeye başladı. Doksanlı yıllarda işler hızlanmaya başladı ve eski Doğu Bloğu ülkeleri de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde pek çok alt kuruluş faaliyete geçti.

Avrupa'da Pazar Lideri

1942'de Kopenhag'daki kuruluşundan bu yana, işler ivme kazandı. Bugünse DEVI, endüstrideki hatırı sayılır pazar payı ile Avrupa'nın lider elektrikli ısıtma markasıdır. DEVI, Avrupa dışındaki pek çok yerle beraber Kanada, Çin ve Güney Afrika'da da temsil edilmektedir.             

Danfoss Üyesi

DEVI, 1 Ocak 2003 tarihinden itibaren Danimarka'nın en büyük endüstriyel grubu olan Danfoss'un bir parçası haline gelmiştir. Danfoss; ısıtma, soğutma ve iklimlendirme alanlarında dünyadaki lider firmalardan biridir. Danfoss; 19 ülkedeki 63 fabrikada 24.000'den fazla çalışanı olan, 100'ün üzerinde ülkede satış ofisleri bulunan bir kuruluştur.

Bugünse DEVI'nin üretim faaliyetleri Fransa, Saint Malo ve Polonya, Grodzisk Mazowiecki'de sürmektedir. Bu da ürünlerimizin yaklaşık %90'ı Avrupa Birliği içerisinde üretildiği anlamına gelir. DEVI ana ofisi Danimarka, Vejle'de bulunur. Vejle'deki tesisler, Danfoss'un su bazlı döşemeden ısıtma sektöründeki Danfoss Floor Heating Hydronic departmanına da ev sahipliği yapar. Bu birliktelik, döşemeden ısıtma alanında dünyanın en büyük ve yetkin merkezini oluşturmuştur.

Günümüzde milyarlarca yapı DEVI elektrikli ısıtma çözümleri ile donatılmıştır. Evler, oteller ve sanayi için iç mekan ve dış mekan uygulamalarımız, Norveç'in kuzeyinden Yeni Zelanda'ya kadar kullanılmaktadır.