SIK SORULAN SORULAR

Şilteleri

Hangi döşeme bitimini DEVImatTM sistemi ile kullanıma uygundur?

Çoğu döşeme bitimi, zeminin doğru olarak hazırlanmış olması ve üreticinin sıcaklık prensiplerine uyulmuş olması durumunda, döşemeden ısıtma ile kullanım için uygundur. Ahşap laminat ve halılar gibi döşeme kaplamalarında, belirlenen kaplama uygulanmadan önce ısıtma şiltesinin uygun bir döşeme düzleştirici bileşim ile tamamen kaplı olması çok önemlidir.

Ayrıca laminat, ahşap parke veya halı gibi zemin kaplamaları için DEVIdry™ çözümlerinin yanı sıra zemin sensörlü bir termostat/regülatör kullanılmasını da tavsiye ederiz.

DEVImatTM oda için çok büyük. Kesebilir miyim?

Hayır, elektrikli ısıtma şiltesi kısaltılamaz. Kısaltılması durumunda bu elemanın direnci değişmiş olur ve bu durum aşırı ısınmaya yol açabilir. Bu nedenle, ısıtılacak alanın ölçümlerinin doğru yapılması (sadece serbest zemin alanı) ve bu ölçülere en yakın daha küçük boyuttaki elemanı seçmeniz önemlidir. Lütfen DEVI servisinden yardım istemekten çekinmeyin. Fileyse kesilebilir fakat kabloyu kesmemeye veya kabloya zarar vermemeye özen gösterin.

Şilteyi kullandığım zaman sigorta sürekli atıyor. Ne yapmalıyım?

ELEKTRİKÇİNİZİ ARAYIN.  Sigortalar veya devre kesiciler atabilir ya da aşırı yüklenebilir; kısa devre en yaygın nedenidir.

DEVImat ürünleriyle birlikte yalıtım da gerekir mi?

DEVImat, mevcut döşeme yüzeyi üzerine doğrudan döşenecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece yalıtıma ihtiyaç duymaz. Öte yandan, zemin içerisinde yalıtım veya fayans destek levhası eklemek için yer varsa, performansı artacağından ve işletme maliyetlerini azaltacağı için bu ürünü şiddetle tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi için lütfen DEVI ile iletişime geçin.

DEVImat döşenmeden önce zeminin sıvanması gerekir mi?

Bu şiltenin yapışkan desteği vardır; özellikle zemin tozlu ve yağlıysa iyi yapışmayacaktır. Zeminin astarlanması, şiltenin zemin yüzeyine tamamen yapışmasına önemli ölçüde yardım edecektir.

İki şilte gerektiren geniş bir alana sahibim. Şilteleri birbirine nasıl bağlarım?

Soğuk kuyruklar/ara kablolar, zeminden çıkarılmalı ve termostata paralel olarak bağlanmalıdır. Damar renkler, örneğin kahverengi ile kahverengi, mavi ile mavi, vb. şeklinde birbirine bağlanmalıdır.

DEVImat ürününü laminat zemin kaplama altında kullanmak istiyorum, ne tip bir döşeme altlığı tavsiye edersiniz?

Genellikle ahşap laminat ile verilen döşeme altlığı, 2-3 mm kalınlığa kadar ses iletir; bu kabul edilebilirdir. Başka bir ürün kurulumunu yapacaksanız, tavsiyeler için lütfen DEVI'deki teknik ekibimizi arayın.

Laminat zeminler için DEVIdry çözümünü tavsiye ederiz.

DEVImat şiltelerini, banyo veya duş teknesi veya mutfak ünitelerinin altına yerleştirebilir miyim?

DEVI, DEVImat ürününün bu tarz sabit eşyaların altına kurulmasını bir kaç sebepten ötürü tavsiye etmez. Örneğin, sistem tarafından üretilen ısıyı engelleyebilir; ve bir arıza meydana gelmesi durumda, tamir edilmesi son derece zor olabilir.

Hem ahşap hem de betondan oluşan bir zemine sahibim. Zemin için tek bir ısıtma şiltesi kullanabilir miyim?

DEVI; her zemin yüzeyinin farklı maksimum sıcaklık sınırı olduğundan dolayı, zeminin farklı kaplanmış her bölümünün kendi "şiltesine" ve de termostatına sahip olması gerektiğini şiddetle tavsiye eder. Termostat ile döşemeden ısıtma sensörü kullanılmasını tavsiye ederiz.

Zemininiz için en iyi seçeneği belirlemek için DEVI ile iletişime geçin.

Şiltenin genişliği ne kadardır?

Bu, şu gibi çeşitli faktörlere bağlıdır:

 • Hangi sistem nereye kuruldu (fayans altına mı döşemenin içine mi)?
 • Dökülen şap türü?
 • Zemin şapı derinliği?

Isınma süresi, seramik altına yerleştirilmiş DEVImat için 30 dakikadan depo sistemlerindeki zemin döşemeleri için  5 – 7 saate kadar sürebilir.

Şiltenin genişliği ne kadardır?

Şiltenin gerçek genişliği 480 mm'dir. Fakat tekrarlar arasındaki uygun boşluğu sağlamak için 500 mm aralıklarla döşenmesi tavsiye edilir.

Çift & tek iletken şilteler arasında ne fark vardır?

İki şilte arasındaki fark soğuk kuyruk/kablodur (termostat ile bağlantısı).

Çift iletken şilteler, termostata dönen ikinci bir kuyruk/kablo bağlantısına sahip değildir. Tek iletken şilte, her ucunda tek bir "soğuk kuyruk" bulundurur ve bağlantı noktasında bir araya getirilmeleri gerekir.

Çift iletken şiltenin en uzaktaki ucunda bulunan siyah şey nedir?

Bu, ısıtma elemanının nötral dönüşe bağlandığı çift iletken şiltenin ucundaki bağlantıdır. Bu bağlantı kablo dahilinde üretilmiştir.

Yeni DEVI elektrikli ısıtma şiltesi nasıl yerleştirilir?

Kurmaya karar vermeniz halinde, DEVI ısıtma şiltesinin yerleştirilme işlemini kendi başınıza kolayca yapabilirsiniz. Fakat tüm elektrik bağlantılarının yetkili bir elektrikçi tarafından yapılması gerektiğini unutmayın.

Aşama 1

Döşemeden ısıtmayı kullanmak istediğiniz alanı ölçerek başlayın. Böylece ihtiyacınız olan DEVI ısıtma şiltesi ebatını belirleyebilirsiniz. Daima zemin alanından birazcık daha küçük bir ısıtma şiltesi paketini seçin.   

Aşama 2

Tuvaleti çıkarmadan önce konumunu işaretleyin. Bu işlem, tuvaleti şiltenin üzerinde yerleştirmenizi ve vidalarla delmenizi engeller.

 Aşama 3

Zemin sensörü ve tüpü için zemine ve termostatın olduğu duvara 10 mm genişliğinde ve 1 mm derinliğinde bir oluk açın. Zemin sensörünü barındıracak olan tüpü kanala tutkallayın ve borunun ucunu yapışkan bant ile kapatın.

Aşama 4

Kendinden yapışkanlı şilteyi yatırmadan önce mevcut zemininizin temiz, kuru ve gerekiyorsa sıvanmış olması gerekmektedir. Şilte test edildikten sonra serilip zemine yatırılabilir. 

Aşama 5

Şilteyi yere serin. Sonuna gelindiğinde, basitçe fileyi kesin, şilteyi çevirin ve sıradaki şeridi ilkine yakın olacak şekilde yatırın. Kırmızı ısıtma kablosu KESİLMEMELİDİR. Şilteyi zemine doğru bastırmadığınız sürece 3-5 kez ayarlanmaya dayanabilir.

Aşama 6

Sonuçtan memnunsanız şilteyi zemine bastırın. DEVImat™ artık zemine sıkıca yapışacaktır. 

Aşama 7

Bir katman esnek seramik yapıştırıcısı/kendinden ayarlı bileşik ile kaplayın ve tek seferde döşeme veya yapışkanın serilmesinden önce kurumasına izin verin. Daima esnek yapışkan ve harç kullanılmalıdır. 

Aşama 8

Yeni seramikleri yapışkan üzerine yerleştirin. Seramikleri birleştirin ve ısıtma açılmadan önce iki hafta kadar kurumaya bırakın.            

Şilteleri ve kablolari

Elektrikli ısıtma şiltem veya kablom zarar gördü/bozuldu. Tamir edebilir miyim?

Evet, tüm şilteler ve kablolar tamir edilebilir. DEVI kapsamlı ve tutarlı arıza (konumu) bulma hizmeti sunmaktadır. Daha fazla detay için elektrik kurulumunuzu gerçekleştiren kişi ile iletişime geçin.

Soğuk kuyruk/sensör kablolarını uzatabilir miyim?

Soğuk kuyruklar ve sensör kablolarının her ikisi de 50 metreye kadar uzatılabilir.

DEVImat/DEVIlex ısıtma kablolarıyla elde edebileceğim maksimum döşeme bitimi kalınlığı nedir?

Bu döşeme kaplaması türüne göre değişir. Ahşap yüzeyler için: yumuşak ahşap için 20 mm; sert ahşap için 30 mm; çoğu ahşap laminatlar uygundur fakat gerektiği gibi kullanılması gerekebilir. Zemin kaplaması sağlayıcınız ile görüşün. Vinil zemin kaplamalarının çoğu, üreticinin sıcaklık sınırları dahilinde yapıştırdığınız sürece ve ısıtma elemanlarının, zemin içinde veya bir yüzey şapı/FLC içinde örtülmüş olduğu sürece uygundur. Çoğu halı ve döşeme altlığı uygundur.

Ne tip bir güç kaynağına ihtiyacım var?

Bu, ısıtılan alana göre ve kurulu olan elektrikli ısıtma kablosu/şiltesi yoğunluğuna göre değişir. Sıklıkla, ısıtılmış zemin alanı kurulumunu yaklaşık olarak 140, 150 W/m² yoğunluğunda gerçekleşmekteyiz. Tavsiyeler için DEVI tarafından önerilen bir kurulumu gerçekleştiren kişi ile iletişime geçin veya [yerel linkler].

Döşeme altından ısıtma sistemim halı kullanımı için uygun mudur?

Evet, şiltelerin/kabloların öncelikle kauçuk zemin düzleştirici bileşim ile kaplanmış ve döşemeden ısıtma sistemi ile kullanılan halının yetkin, onaylı ve üreticisi tarafından doğrulanmışsa kullanıma uygundur.

Kontroller

'Zemin sensörü' nedir?

Zemin sensörü, termostata bağlı ve zemin sıcaklığını tam olarak kontrol eden bir cihazdır.

Zemin sensörü nereye bağlanır?

Zemin sensörü kablosu termostata uzanmaktadır ve "NTC" terminaline bağlıdır. Kablolarda kutupsallık yoktur.

Zemin sensörü gerekli mi? Hiçbirinin kurulumunu yapmadım.

DEVI, her zaman bir zemin sensörü kullanılmasını önerir. The DEVIreg Touch / 550 / 535 / 540 termostatları aşağıdaki 3 seçenekten 1'i seçilerek çalışmaya programlanabilir:

 • Hava algılama.
 • Sadece zemin algılama.
 • Hava & zemin algılama.

Zemin veya zemin/hava algılama seçeneklerini tercih edebilmek için zemin sensörü kurulu olmalıdır.

Zemin sensörü olmadan maksimum zemin sıcaklığı kontrol edilemez. Ahşap, vinil veya halı zemin kaplamaları için zemin sensörü çok önemlidir.

DEVIreg Touch cihazının Dışarıda modu – zamanlaması nasıl?

Isıtma, gün başlangıcında (00:00) dışarıda modunu başlatır ve sonlandırır. Başlangıç günü bugünse dışarıda modu derhal başlatılır.

DEVIreg Touch termostatında bekleme modundaki arka aydınlatma kapatılabilir mi?

Evet kapatılabilir. Ana menüden Ayarlar > Seçenekler > Aydınlatma seviyesi sekmelerinden devam edin ve OFF'u seçin. Menülerde biraz dolaşarak emniyet kilidi, öngörü (uyarlanır işlev, başlangıç ve bitiş), cam açık ve min. zemin sıcaklığı da kapatılabilir.

DEVIreg Touch cihazındaki PWM döngü süreleri nelerdir?

Oda ayarlama modunda 20 dakika ve zemin ayarlama modunda veya oda/zemin ayarlama modunda 20/40/60 dakika. Süre, zeminin yanıt süresine bağlıdır (hafif/ağır zemin).

DEVIreg Touch - Emniyet kilidini yeniden nasıl açabilirsiniz?

Yan taraftaki hızlı erişim butonuna basılarak kilidi geçici olarak devreye sokabilirsiniz. Emniyet kilidini kalıcı olarak devreden çıkarmak için, ana menüden Ayarlar > Seçenekler > Emniyet kilidi sekmelerinden devam edin ve OFF'u seçin.

DEVIreg Touch - Ön kısım herhangi bir arka kısım ile birlikte kullanılabilir mi?

Evet kullanılabilir. Arka kısım yalnızca bir röle, güç kaynağı ve terminallerden oluşmaktadır.

DEVIreg Touch ekranında 'Kurtarılamaz Hata' mesajı çıkarsa ne yapmalıyım?

 1. Termostatı enerji girişinden kapatın ve tekrar açın.
 2. Bu işlem sorunu çözmezse arka kısım ve ön kısım doğru olarak bağlanmamıştır. Kullanıcı ön kısmı ve arka kısmı çıkarmalı, ileri doğru itmeli sonra ön kısmı tekrar yerine takmalıdır. Bu işlem problemi çözmelidir.

DEVIreg Touch cihazında 'Zemin sensörü kısa devre yaptı' uyarısı çıkarsa ne yapmalıyım?

Bu uyarı, zemin sensörünün hasar almasına yol açan zemin sensöründeki 2 damarın temas ettiğini belirtir.  Bu durumda, termostatın arkasındaki elektrik tesisatını kontrol ederek gevşek bir bağlantı bulunmadığından emin olun. Bağlantılarda herhangi bir problem yoksa bir multimetre kullanarak zemin sensörü direncini test etmeniz gerekecektir. 10-20 kohm arasında bir değer okumanız gerekmektedir. Okunan değer, bu değerden önemli ölçüde düşük veya yüksekse zemin sensörü hasarlıdır ve değişim gerektirecektir.

DEVIreg Touch cihazını diğer üreticilerin zemin sensörleri ile birlikte kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz.  DEVIreg Touch, DEVI, Warmup, Aube, OJ,  Eberle, Ensto, Fenix, Raychem, Teplolux ve pek çok diğer marka zemin sensörleri ile birlikte çalışır.

DEVIreg Touch cihazımın alt köşesindeki hedef sembolü ne anlama geliyor?

Ekranınızın sağ altında yer alan hedef (3 daire) sembolü, cihazı uyandırmak istediğiniz zaman ekranda basacağınız noktayı işaret eder.

DEVIreg Touch cihazımdaki el sembolü ne anlama geliyor?

Sol üst köşedeki el sembolü zamanlayıcı fonksiyonun kapalı olduğunu ve termostatın manuel modda çalıştığını belirtir.

DEVIreg Touch sıcaklık ekranının solundaki yukarı yönlü oklar ne anlama geliyor?

Bu oklar, termostatın zemin altı ısıtma sistemine güç sağladığını ve şu anda sistemin ısındığını belirtir.

Destek

Sistem ısınmıyor. Ne yapmalıyım?

Bu durumun oluşmasının bir kaç sebebi olabilir:

 • Termostata güç gidip gitmediğini kontrol edin.
 • Termostatı çalıştığından emin olmak için kontrol edin.
 • Termostattaki ayarları kontrol edin.
 • Şiltenin sürekliliğini ve direncini kontrol edin.

Bu kontroller kalifiye bir elektrikçi tarafından uygulanmalıdır.

Bir DEVI teknisyeni çağırarak sisteme göz atmasını sağlayabilir miyiz?

Evet, DEVI, tüm arızalarınızın tespitinde ve tamirinde size destek olacak kurulumu gerçekleştiren profesyonel kişileri tavsiye etmektedir. devi.com/contact adresini ziyaret edin veya bizle iletişime geçin.

Kurulum

Hangi tip karo yapıştırıcısı/düzleştiricisi bileşimi veya döşeme harcını önerirsiniz?

Kaplama esnek olmalı veya esnek katkı maddesi içermelidir. Tavsiyeler için fayansçınız ile görüşün.

Karo yapıştırıcısı/düzleştiricisi bileşim katmanı ne kadar kalın olmalıdır?

Yapışkan yatağı kabloları kapsayacak kadar kalın olmalıdır; genellikle 4-5 mm yeterlidir.

Döşeme sonrasında ısıtma sistemini açmadan önce ne kadar beklemeliyim?

DEVI, kullanılan yapışkanın kuruması ve sertleşmesi için zaman tanınmasını ve üreticinin tavsiyelerine uymanızı tavsiye eder. Döşeme sisteminin olması gerekenden erken açılması zeminde hasara (olması gerekenden hızlı kuruma) yol açabilir. 

Mastardan sonra ısıtma sistemini açmadan önce ne kadar beklemeliyim?

Tüm şapların doğal olarak sertleşmelerinin beklenmesi tavsiye edilir. Bu süre de şapın kalınlığına bağlı olarak değişir. Genellikle, sistemin açılmaya hazır duruma gelme süresi, şapın kuruması için gereken süre için yeterlidir.

Gerekli çıktı

Gerekli çıktı 40-150 W/m² arasında herhangi bir değerde olabilir. Odadaki ısı kaybı, bir mimar, danışman mühendis veya yerel DEVI ofisiniz tarafından W/m² cinsinden detaylı olarak hesaplanmasıyla ortaya konmalıdır.

Sonraki adım, ısıtılabilir zemin alanı ısısının belirlenmesidir. Bu, dolaplar, küvetler, tuvaletler, vb. nesnelerin kapladığı alanın toplam oda alanından çıkarılması anlamına gelir. Hızlı tepki veren bir ısıtma sistemi sağlamak için hesaplanan toplam çıktı yaklaşık %30 oranında artırılmalıdır.

Gerekli çıktı artık şu formül ile bulunabilir: ısı [W/m²] = 1.3 x oda x oda/ısı

Cam kenarı bölgeleri

Daha fazla camın olduğu yerlerde gerekli çıktı 2 kat fazla olabilir. Bu kenar bölgelerinin, kablolar arasındaki mesafenin azaltılmasıyla üstesinden gelinebilir.         

DEVI genel olarak

Isıtma sisteminin ısınması ne kadar sürer?

Bu, şu gibi çeşitli faktörlere bağlıdır:

 • Hangi sistem nereye kuruldu (fayans altına mı döşemenin içine mi)?
 • Dökülen şap türü?
 • Zemin şapı derinliği?

Isınma süresi, seramik altına yerleştirilmiş DEVImat için 30 dakikadan depo sistemlerindeki zemin döşemeleri için  5 – 7 saate kadar sürebilir.

Döşeme altından ısıtma sistemi üzerine hangi eşyaları yerleştirebilirim? Bu konuda bir sınırlama var mıdır?

Döşeme altından ısıtma, üretilen ısının sınırlanmamış olmasına güvenir. Sınırlanmış olsaydı, "sıcak noktalara" yol açabilir, daha kötüsü zeminin solmasına sebep olabilirdi. Minder koltuklar, somyalar gibi eşyaların doğrudan zemine serilmesi problemlere yol açabilir. Altından hava geçişine izin veren tüm eşyalar kullanıma uygundur.

Toplam ısıtma nedir?

Birincil ısıtma da denilen toplam ısıtma, elektrikli döşemeden ısıtmanın evdeki tek ısı kaynağı olduğu anlamına gelir. DEVI döşemeden ısıtma, tek ısıtma kaynağı olarak evinizi kolayca ısıtabilen etkili bir ısıtma sistemidir. DEVI toplam ısıtma sistemi, toplam ısı kaybını karşılayarak tam bir ısıtma sağlamak için tasarlanmıştır.

Genellikle, DEVIflex™ ısıtma kabloları maksimum 5 cm kalınlığında olan güçlendirilmiş beton katmanlarının en alt kısmına yerleştirilir.

Emniyet

Peki, ya elektromanyetik alanlar?

DEVI elektrikli döşemeden ısıtma güvenilir bir çözümdür. Evlerde, dairelerde ve diğer tesislerde kullanımı onaylanmıştır.

Güvenlik; yüksek kalite, güvenilir kablo konstrüksiyonu ve yapı standartlarına uygun olarak kurulum ile sağlanır. Isıtma iletkeni, yalıtımın ilk katmanı ile yalıtılmıştır ve daha sonra topraklı bir kafesle çevrelenmiştir. Son olaraksa bir dış yalıtım katmanı ile korunmuştur.

DEVImat™ ısıtma şiltesi suya dayanıklıdır ve dış kılıfın altında şebekeye toprak bağlantısına bağlanmış bir güvenlik ekranı sunar. DEVI döşemeden ısıtma, müşterinin otorite standartları ile korunmasının temini için uluslararası IEC standartlarına uygun olarak üretilmiştir.

Elektromanyetik alanlar

Son birkaç sene içinde, manyetik alan konusu çok ilgi görmeye başlamıştır. Bu alanda pek çok araştırma yapılmıştır. Fakat bu sayısız araştırmalar sonucunda sağlık açısından herhangi bir risk ihtimali kanıtlanamamıştır. Sonuç olarak, kendimizi manyetik alanlara maruz bıraktığımız, sağlık riski oluşturacak süre konusunda kesin bir üst limit koymak mümkün değildir.

Tavsiye edilen sınırlara göre günlük maruz kalma değerlerimiz çok düşüktür.

Ölçümler

Aşağıdaki tabloda, zemindeki elektrikli ısıtma kabloları ve diğer sık kullanılan elektrikli aletlerin manyetik alan şiddeti ölçümleri gösterilmiştir.

Ünite                                                 Mesafe                Değer                                 Mesafe                Değer

DEVIflex®DSIG                                6 cm                    16 µT                                  100 cm                0.8 µT

DEVIflex®DTIP                                 6 cm                    0.04 µT                              100 cm                0.04 µT

DEVIflex®DSVF                               6 cm                    5.5 µT                                 100 cm                0.16 µT

DEVIflex®DTVF                               6 cm                    0.4 µT                                 100 cm                0.2 µT

Floresan lamba, 40 Watt             6 cm                    73.2 µT                              30 cm                  3.3 µT

Transformatör, 12V/25 Watt     6 cm                    35.1 µT                              30 cm                  0.7 µT

PC, ekran önü                                 6 cm                    0.9 µT                                 30 cm                  0.1 µT

Şarjlı tıraş makinesi                       6 cm                    940 µT                               30 cm                  44 µT

Buzdolabı, 160 Watt                    6 cm                    1.1 µT                                 30 cm                  0.2 µT

Saat-radyo                                       6 cm                    11.4 µT                              30 cm                  0.6 µT

Tabloda gösterildiği gibi, ısıtma kablosu çevresindeki düşük manyetik alan seviyesi diğer elektrikli aletler ile aynı seviyededir.

Masraflar

Elektrikli döşemeden ısıtmayı kullanmak ne kadara mal olacak?

Maliyet, oda büyüklüğüne, mevcut zemin alanına ve sistemin tek ısıtma kaynağı olarak mı ya da sadece sıcak zemin için mi kullanıldığına bağlı olarak değişir.

Duşu olan 5 m²'lik bir banyo, normalde 4 m² DEVImat™ ve DEVIreg™ termostata ihtiyaç duyar. Toplam ısıtmanın ölçülendirilmesi için size en yakın yerel DEVI iş ortağınız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Elektrikli döşemeden ısıtma, normalde diğer geleneksel ısıtma sistemlerinin satın alımı ve kurulumundan daha düşük maliyetlidir. Genel kural şöyledir: kurulum alanı ne kadar genişse metrekareye düşen sistem fiyatı da o kadar düşüktür.

DEVI banyolarda

Banyoma DEVI döşemeden ısıtma kurulumu yapmak istediğimde zemin kaplamasını değiştirmem gerekir mi?

DEVImat™ gibi kolay ve temiz bir çözüm, eski zemini, gereksiz dağınıklık yaratmayarak sökmeden bırakma imkanını size tanır. Kırılmış döşemeler ve evde koşuşturan ustalar düşüncesi, pek çok insan için ayaklarının ve zeminlerinin ısıtılması fikrinden vazgeçmeleri için yeterliydi.

Bugün, döşemeden ısıtmayı düşünürken içinizin ürpermesini gerektirecek bir durum yok. Eski zemininin kırılma masrafını, kirini ve telaşını düşünmeden sıcak bir zemine kavuşabilirsiniz.

DEVImat™ yalnızca 2.3 mm ve 4 mm tipe göre değişen kalınlıklardadır. Mevcut zemininize, beton, ahşap ve hatta eski karolu veya mozaik yüzeyli olsa bile, mevcut zemin yapısını koruyarak doğrudan yerleştirebilirsiniz.

DEVImat™, karo yapıştırıcısı kalınlığı içerisinde kurulur ve bu yüzden zemin seviyesinde önemli bir yükselmeye sebep olmaz. Sonuç olarak, kapı yüksekliklerinin düşürülmesi, süpürgeliklerin yükseltilmesi, vb. işlemlere gerek kalmaz.