Evsel sıcak su

Sıcak suya erişim, günümüzde çok haneli evler için bariz bir standarttır. Sıcak suya istediğimiz zamanda ve istediğimiz yerde ve tercihen çabucak ulaşabiliriz. En yeni bina yönetmelikleri (ASHRAE 188-2015, IEC 62395-2 ve CIBSE TM13) evsel sıcak su sistemlerinin en iyi konforu ve verimi aynı zamanda lejyonella bakterisi kontrol ölçümlerini sağlamasını talep etmektedir. Bu da binanın merkezi su sisteminin, sadece etkili filtreleme ve dezenfeksiyon ile değil bunun yanında su sıcaklığını lejyonella risk yönetim planı dahilindeki denetim sınırlarında tutmak ile lejyonella bakterisine karşı korunması gerektiği anlamına gelmektedir.

Evsel sıcak su için DEVI elektrikli ısıtma sistemi, su deposunu istenilen sıcaklık seviyesinde tutar ve lejyonella bakterisini önlemek için uygun dezenfeksiyonu sağlar.

Ayrıca, DEVI boru izleme sistemleri tüm musluklarda sıcak su sağlar ve bir sirkülasyon borusunun gereksiz olması durumunda tasarruf sağlar. Sıcak suya derhal ulaşabileceğiniz için su israfının da azaltır. Bu çözüm, düşük maliyetli ve enerji tasarruflu bir su deposu  düşük sıcaklıkta bölgesel ısıtma (LTDH) ile sağlanan evsel sıcak su (DHW) sistemlerinde kullanılır.

Geri dönüş pompaları ve yalıtım gerektirmediğinden dolayı evsel sıcak su (DHW) sisteminde ilk yatırım maliyeti, sirkülasyon boruları dışında yaklaşık %50 daha az boru, yalıtım, vana ve pompa kurulumu anlamına gelir. Geri dönüş borusu için ek alana ihtiyaç duymadığınızdan tesisat kanallarına daha fazla alan tanınmış olur.

DEVI ısıtma kabloları, sadece ihtiyaç duyulduğu yerde çıkışı, ortam sıcaklığına göre ayarlayarak güç sağlar. Ayrıca, DHW için daha az boru ve daha küçük kazan gereksinimleri, sistemde daha az ısı kaybı anlamına gelir.