Розмаїття теплої підлоги та брендів, що пропонують її ринку, може збентежити будь-якого покупця. Підлога з підігрівом стала звичним елементом комфорту в кожній оселі. До гарних якісних речей звикаєш швидко, і щасливі власники теплої підлоги на кухні, у ванній або в передпокої вже забули неприємне відчуття «холодного каменю» і постійного прохолодного протягу біля ніг, що притаманне класичному радіаторному опаленню. До того ж оптимальний розподіл температури — за вертикаллю: «ноги в теплі, голова в холоді», це сприятливо для здоров'я і підтримки підвищеного життєвого тонусу.

Найбільш розповсюдженими є наступні два типи підлог із підігрівом — гідравлічна та електрична. Гідравлічна тепла підлога знайшла широке застосування в котеджному будівництві. Нагріта рідина, проходячи розкладеними трубами, що замуровані в бетонну стяжку, дозволяє не тільки створити комфорт у приватному будинку у вигляді теплої підлоги, але й відмовитися від звичних радіаторів, створивши систему основного опалення. Разом із тим, у багатоквартирному будинку найчастіше використовується електрична кабельна тепла підлога, що створює додатковий комфорт разом із централізованим радіаторним опаленням. У порівнянні з електричною теплою підлогою, «водяна» тепла підлога набагато складніша (це система труб, колекторів, керувальних приладів, спеціальних налаштувань тощо) і дорожча від електричної. Електрична тепла підлога, облаштована на основі нагрівального кабелю, на першому місці за вартістю системи й легкості монтажу. Для власника приватного будинку експлуатаційні витрати на гідравлічну теплу підлогу виявляться менше, ніж в «електричному вигляді». З іншого боку, системи прямого електрообігрівання, на відміну від водяних, не потребують технічного обслуговування, а термін служби вже наближається до цифри в 50 років. Гідравлічна тепла підлога має строк служби приблизно 25 років і може служити більше, але за умови обмеження температури теплоносія. Якість труби й використовувані під час виготовлення матеріали можуть сильно обмежити термін служби системи.

Нагрівальний кабель DEVIflex™ 18T

Нагрівальний мат DEVIcomfort™ 150T

Для електрообігрівання використовується нагрівальний кабель або мат. Використання тонкої полімерної плівки із вбудованими провідниками, що виділяють тепло (так звана «плівкова тепла підлога»), є небезпечним, бо не задовільняє вимоги нормативних документів, тому що в конструкції подібної нагрівальної системи відсутнє «заземлення». Багато з представлених типів плівок, на жаль, низької якості, мають високу горючість або підтримують горіння. А це дуже небезпечно!

 Що ж стосується «теплої підлоги» на основі кабельного обігріву, то єдиним і головним недоліком такої системи є споживання електроенергії. Часто покупець електричного «теплої підлоги» ставить таке питання: «Скільки я буду платити за електроенергію?».

Оцінка відповідних витрат для системи електрокабельного обігріву приблизна, тому що залежить від багатьох факторів, як-от наявність теплоізоляції, якості засклення оселі, тепловтрат через підлогу, частоти відкриття вікон для провітрювання тощо. Ця оцінка може виглядати таким чином:

Для стандартної квартири в багатоповерховому будинку «коефіцієнт попиту», тобто відносний час роботи системи, у холодний період дорівнює 0,4 … 0,55. Це означає, що нагрівальний кабель буде ввімкнений і «працюватиме» приблизно половину часу експлуатації «теплої підлоги».

Наприклад, для звичайної кухні площею обігріву 3,5 м2 та встановленої питомою потужністю 150 Вт/м² (при вартості 1 кВт * год електроенергії в квартирі з електроплитою для жителів Києва при однозонному тарифі 1,68 грн/кВт∙год) отримаємо витратb електроенергії: 1,68 грн/кВт∙год х 0,15 кВт/м² × 3,5 м²​ × 24 год х 30 днів х 0,5 ≈ 318 грн/місяць.

Але варто зауважити, що застосування «розумних» терморегуляторів DEVIreg, створення програм і спеціальних власних режимів роботи системи, підлаштованих під свій графік, може дати вам відчутного додаткового зниження споживання електроенергії — до 20%.

Пов’язані Продукти