Система танення льоду для дахів, Торунь, Польща

Система танення льоду для дахів забезпечує безпеку та зберігає дома

У переважній більшості житлових районів України в зимовий період існує небезпечна для життя та здоров’я мешканців проблема – це величезні брили льоду, які утворюються через обмерзання даху і звисають з нього просто над тротуарами та пішохідними частинами вулиць. На жаль, на сьогодні навіть у більшості новобудов захист від замерзання снігу в зимовий період, як правило, не передбачений проектом. Варто розуміти, що така «економія» не тільки ставить під загрозу структурну цілісність конструкцій та фасаду, але й створює небезпечні умови для мешканців.

Сучасні технології для вирішення цієї проблеми – це системи танення снігу і льоду, які вже давно прижилися в холодних країнах світу. Активно використовуються такі системи і в Польщі, яка за темпами термомодернізації житла ще 10 років тому мала однакові з Україною початкові позиції.

Наприклад, у польському місті Торунь (Toruniu) ще у 2010 році почали встановлювати системи сніготанення DEVI в житловому кооперативі «Рубінково» (Rubinkowo). Кооператив був заснований у 1977 році і зараз у  9 300 будинках кооперативу проживає близько 30 тисяч мешканців.

У 90-ті роки, разом зі значними економічними змінами, що відбувалися у Польщі, настав період модернізації будівельної галузі. Піклуючись про безпеку мешканців і будівель, керівництво «Рубінково» розпочало впроваджувати проекти, спрямовані на підвищення енергоефективності будинків житлового кооперативу. Зовнішній вигляд і стандарти багатоповерхових будівель 70-х років почали стрімко змінюватися. Кооператив вкладав значні кошти в ізоляцію стін, заміну вікон та дверей, а також – у ремонт або повну реконструкцію дахів.

З 2010 року система сніготанення DEVI була встановлена на 72 блоках житлового кооперативу. Дахи, водостічні жолоби та труби були захищені від ушкоджень, викликаних замерзанням снігу й утворенням льоду. У планах на 2016 рік була установка таких систем ще на 14 блоках кооперативу.

«Протягом багатьох років ми боролися з громіздкими й дорогими ушкодженнями будівель після зими. Руйнації піддавалися зовнішні частини будівлі: фасад, дах, водостічні жолоби і труби. Крім того, періодично затоплювалися квартири на верхніх поверхах», – розповідає Агнешка Коженевска, інспектор житлового кооперативу «Рубінково».

Ще одна проблема обмерзання будівель взимку – це величезне навантаження на бюджет кооперативу через страхові виплати, які його жителі отримували за пошкоджене майно.

Для вирішення проблем, що виникають після зими, авторизований Партнер DEVI компанія AUTOMATIK-ELEKTROCIEPŁO встановила на будівлях кооперативу 19,6 км нагрівального кабелю DEVIsafe ™ 20T потужністю 443 кВт та 72 терморегулятори DEVIreg ™ 850. Нагрівальний кабель DEVIsafe ™ 20T має більш високу стійкість до ультрафіолетового випромінювання та тривалу гарантію на 20 років. На практиці ж стійкість кабелю розрахована на п'ятдесят років.

«Ми робимо ставку на усунення ефекту накопичення снігу і льоду, перш за все, в тіні, на північно-західній стороні даху і головного жолоба, близького до вертикальної водостічної труби», – ділиться досвідом Воджімеж Клос, фахівець компанії підрядника.

Установка системи танення снігу та льоду DEVI дозволила уникнути непотрібних витрат на ремонти й страхові виплати, а також підвищити рівень комфорту та безпеки для мешканців. Це особливо важливо, оскільки відповідно до чинного законодавства, керівництво кооперативу несе відповідальність за забезпечення безпеки його мешканців.

Зазвичай витрати на встановлення та експлуатацію системи сніготанення є відносно невеликими через низьке енергоспоживання під час роботи; особливо якщо порівнювати з витратами на ручне видалення снігу і льоду з дахів та виплатами для відшкодування збитку мешканцям.

Система сніготанення включається тільки тоді, коли це необхідно при одночасному дотриманні двох умов: високої вологості та низької температури. Налаштування системи включається, а потім вимикається автоматично. В результаті, витрати на експлуатацію системи зводяться до мінімуму, а економічний ефект для мешканців і керуючої компанії може перевищувати тисячі гривень.

 

Pозмір проекту

Потужність: 443 кВт

Нагрівальні кабелі
Терморегулятор
Backend.Models.ProductViewModel.Title
DEVIreg™ 850 - двозонний програмований терморегулятор з розширеними можливостями для управління зовнішніми установками на ґрунті або покрівлі. Датчики зчитують інформацію про рівень вологості і температури, даючи можливість терморегулятору здійснювати оптимальне управління системою опалення. Можливо здійснювати три типи налаштувань: система опалення для однієї зони покрівлі або ґрунту (від 1 до 4 датчиків), система опалення для двох зон покрівлі або ґрунту (від 2 до 4 датчиків) або комбінована система для покрівлі і ґрунту (від 2 до 4 датчиків). У двозонній або комбінованій системі можливо виставити пріоритети між зонами обігріву, наприклад, якщо є обмеження потужності.