Часті питання

Нагрівальні мати

З яким покриттям підлоги можна використовувати систему DEVImat?

Опалення через підлогу сумісне з більшістю поверхонь, але за умови належної підготовки підлоги з дотриманням усіх рекомендацій виробника стосовно температури. Для певних типів покриття, зокрема для дерев’яного ламінату й ковроліну, перш ніж стелити відповідне покриття потрібно повністю вкрити нагрівальний мат сумішшю для вирівнювання підлоги.

Крім того, для підлогового покриття типу ламінату, дерев’яного паркету або ковроліну ми радимо використовувати рішення DEVIdry™, а також терморегулятор із датчиком температури підлоги.

Нагрівальний мат DEVImatTM занадто великий для кімнати. Чи можна його обрізати?

Ні. Електричний нагрівальний мат не можна вкорочувати, оскільки зміниться опір нагрівального елемента, що може спричинити перегрів. Саме тому дуже важливо точно виміряти площу поверхні для обігріву (тільки вільний простір підлоги) та обрати найближчий менший за площею нагрівальний елемент. Звертайтесь за консультацією до сервісної служби DEVI. Сітку можна обрізати, проте будьте обережні, щоб не відрізати або не пошкодити кабель.

Під час експлуатації нагрівального мату постійно перегоряє запобіжник. Що з цим робити?

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ЕЛЕКТРИКА. Перегоряння запобіжників чи спрацьовування автоматичних вимикачів може свідчити про коротке замикання або перевантаження. У більшості випадків причиною є коротке замикання.

Чи потрібна ізоляція для матів DEVImat?

Завдяки своїй конструкції мат DEVImat можна класти просто на поверхню підлоги, тому ізоляція не потрібна. Утім, якщо в підлозі є вільне місце під ізоляцію або підкладні листи під плитку, наполегливо рекомендуємо використати їх для оптимізації робочих характеристик і зменшення експлуатаційних витрат. Звертайтеся за консультацією до співробітників DEVI.

Чи потрібно заґрунтовати підлогу, перш ніж стелити нагрівальний мат DEVImat?

На зворотному боці мату нанесено клейку речовину. Якщо підлога забруднена або засалена, мат не приклеїться належним чином. Ґрунтування сприятиме повному зчепленню мату з поверхнею підлоги.

Я маю приміщення великої площі, для якого потрібно два мати. Яким чином їх з’єднати?

Холодні кінці/дроти потрібно вивести з підлоги та підключити до терморегулятора паралельно, з’єднуючи жили за колірною ідентифікацією: коричневу до коричневої, синю до синьої тощо.

Я хочу укласти мат DEVImat під ламіновану підлогу. Який тип основи підлоги ви рекомендуєте?

Основа підлоги, яка зазвичай постачається разом із дерев’яним ламінатом, застосовується в якості звукоізоляції та має товщину приблизно 2–3 мм. Можете використовувати її. Якщо ви плануєте використати щось інше, варто порадитися з технічним персоналом DEVI.

Для ламінату рекомендуємо рішення DEVIdry.

Чи можна укласти мат DEVImat під ванну, душову кабінку або секції кухонних меблів?

Фахівці DEVI не рекомендують укладати мати DEVImat під подібні стаціонарні конструкції з кількох причин. По-перше, може стримуватися тепло, яке виробляє система. По-друге, у разі поламки ремонт буде дуже ускладнено.

У мене комбінована підлога з деревини та бетону. Чи можна для такої підлоги укласти один нагрівальний мат?

Фахівці DEVI наполегливо рекомендують застосовувати окремий мат і окремий терморегулятор для кожної ділянки підлоги з певним типом покриття, оскільки кожен тип поверхні підлоги має своє обмеження щодо максимальної температури. Радимо використовувати терморегулятор із датчиком температури підлоги.

Порадьтеся з фахівцями DEVI щодо найкращих рішень для такої підлоги.

Яку ширину має мат?

Фактична ширина мату становить 480 мм. Проте рекомендовано укладати мати з інтервалами в 500 мм, щоб залишити належний зазор між ними.

У чому різниця між матами з однією та двома нагрівальними жилами?

Різниця між двома типами матів полягає в холодному кінці/дроті (підключення до терморегулятора).

Мат із двожильним кабелем не має другого з’єднувального кінця/дроту, який потрібно повертати в зону розміщення терморегулятора. Мат з одножильним кабелем має по одному "холодному кінцю" з кожного боку, які потрібно повертати назад до точки з’єднання.

Яку функцію виконує чорна деталь на самому кінці мату з двожильним кабелем?

На кінці мату з двожильним кабелем знаходиться роз’єм для підключення нагрівального елемента до нейтрального дроту. Це елемент конструкції кабелю.

Як укласти новий електричний нагрівальний мат DEVI?

Нагрівальні мати DEVI можна легко укласти й самостійно. Однак звертаємо вашу увагу на те, що всі електричні з’єднання має здійснювати кваліфікований електрик.

Крок 1

Спершу виміряйте площу підлоги, яка потребує підігріву. Це надасть можливість визначити розмір потрібного нагрівального мату DEVI. Пам’ятайте, що нагрівальний мат має бути трохи меншим за площу підлоги.   

Крок 2

Позначте місце розташування унітазу, перш ніж його знімати, щоб не довелось ставити унітаз зверху на мат і протикати мат гвинтами.

 Крок 3

Зробіть канавку шириною 10 мм у підлозі та стіні від терморегулятора та канавку приблизно в 1 мм у підлозі для трубки датчика температури підлоги. Зафіксуйте трубку з датчиком температури підлоги в каналі за допомогою клею та заліпіть кінець труби клейкою стрічкою.

Крок 4

Перед укладанням мату із клейкою основою потрібно очистити, висушити та заґрунутвати підлогу, якщо в цьому є потреба. Відразу після перевірки мату його можна розгорнути й укласти на підлогу. 

Крок 5

Розкатайте мат на підлозі. Далі просто розріжте сітку, перегорніть мат і розташуйте наступну стрічку поруч із першою. Червоний нагрівальний кабель НЕ МОЖНА розрізати. Регулювати положення мату можна 3–5 разів, але за умови, що ви не притискаючи до підлоги.

Крок 6

Якщо ви задоволені результатом, притисніть мат до підлоги. Тепер нагрівальний мат DEVImat™ надійно приклеєний до поверхні. 

Крок 7

Укрийте одним шаром гнучкого клею для плитки/самовирівнюючої суміші та дайте висохнути, перш ніж укладати настил із плиток, або покрийте клеючою речовиною та плиткою відразу. Завжди потрібно використовувати гнучку клеючу речовину та рідкий розчин. 

Крок 8

Покладіть нові плитки на клеючу речовину. Затріть шви та дайте підлозі просохнути два тижні, перш ніж вмикати підігрів.        

Нагрівальні мати і нагрівальні кабелі

Який потрібен тип джерела живлення?

Це залежить від площі обігріву та щільності укладених електричних нагрівальних кабелів/матів. Як правило, ми встановлюємо потужність на рівні від 140 до 150 Вт на кв. м площі підлоги для обігріву. Порадьтеся з монтажником зі списку рекомендованих DEVI або [local links].

Чи можна збільшити довжину холодного кінця/кабелю датчика?

Холодні кінці та кабелі датчиків можна подовжити аж на 50 метрів.

Яка максимальна товщина опоряджувального шару підлоги, придатна для нагрівальних кабелів DEVImat/DEVIlfex?

Усе залежить від типу опоряджувального шару. Дерев’яні поверхні: 20 мм для м’якої деревини; 30 мм для твердої деревини; більша частина дерев’яного ламінату придатна для використання, проте може знадобитись специфічна обробка поверхні. Порадьтеся з постачальником покриття підлоги. Більшість типів вінілового покриття придатні для використання. Проте потрібно дотримуватися встановлених виробником максимально припустимих температур і розміщувати елементи всередині підлоги або стяжки/шару вирівнювальної суміші для підлоги. Більшість типів ковроліну та основи підлоги зазвичай є придатними.

Чи придатна система підлогового опалення для розміщення під килимами?

Так. Однак зауважте, що мат/кабелі спочатку потрібно вкрити сумішшю для вирівнювання підлоги на основі латексу. Килим, під яким розміщується система обігріву через підлогу, має бути сертифікований, схвалений і допущений до використання в цих цілях його виробником.

Пошкодився/вийшов із ладу електричний нагрівальний мат або кабель. Чи можна їх полагодити?

Так, усі мати та кабелі підлягають ремонту. Компанія DEVI пропонує комплексну послугу з пошуку (визначення) несправностей. За консультацією звертайтесь до свого електромонтажника.

Терморегулятори

Що таке датчик температури підлоги?

Датчик температури підлоги – прилад, який підключається до терморегулятора та забезпечує повний контроль температури підлоги.

Куди підключається датчик температури підлоги?

Датчик температури підлоги з’єднується з терморегулятором і підключається до клеми "NTC". Полярності кабелі не мають.

Чи потрібен датчик температури підлоги? У мене його немає.

Фахівці DEVI рекомендують завжди встановлювати датчик температури підлоги. Терморегулятори DEVIreg Touch / 550 / 535 / 540 можна запрограмувати для виконання однієї із трьох функцій.

 • Вимірювання температури повітря.
 • Вимірювання тільки температури підлоги.
 • Вимірювання температури повітря та підлоги.

Датчик температури підлоги потрібен, якщо обрано вимірювання температури підлоги або підлоги/повітря.

Без датчика температури підлоги неможливо контролювати максимальну температуру підлоги. Використання датчика температури підлоги є обов’язковим з дерев’яними, вініловими або ковроліновими покриттями підлоги.

Як працює режим терморегулятора DEVIreg Touch "У від’їзді"?

Режим опалення "У від’їзді" запускається та вимикається на самому початку дня, тобто опівночі. Якщо день початку сьогодні, тоді режим "У від’їзді" запуститься негайно.

Чи можна вимкнути підсвічування на терморегуляторі DEVIreg Touch у режимі очікування?

Так, можна. У головному меню виберіть "Настройки" > "Параметри" > "Рівень затемнення" та оберіть ВИМК. Аналогічним чином можна вимкнути режим блокування кнопок, прогнозу (адаптивна функція, початок і кінець), відчиненого вікна та мінімальної температури підлоги.

Який час мають цикли ШІМ терморегулятора DEVIreg Touch?

Двадцять хвилин у режимі керування температурою повітря та 20/40/60 хвилин у режимі керування температурою підлоги та в комбінованому режимі. Це залежить від часу відгуку підлоги (тонка чи товста підлога).

Яким чином можна знову розблокувати кнопки на терморегуляторі DEVIreg Touch?

Щоб тимчасово зняти блокування, натисніть кнопку швидкого доступу збоку. Щоб узагалі вимкнути цей режим, виберіть "Настройки" > "Параметри" > "Блокування кнопок" та оберіть ВИМК.

Чи можна передню секцію DEVIreg Touch використовувати з будь-якою задньою секцією?

Так, можна. Задня секція містить лише реле, блок живлення та клеми.

Що робити, якщо на екрані DEVIreg Touch з’явилося повідомлення "Невиправна помилка"?

 1. Вимкніть терморегулятор із розетки та знову підключіть.
 2. Якщо проблема не зникне, можливо, задня та передня секції не з’єднані належним чином. Користувачу потрібно зняти передню та задню секцію та встановити їх правильно. Це має вирішити проблему.

Що робити, якщо на екрані DEVIreg Touch з’явилося повідомлення "Коротке замикання датчика температури підлоги"?

Це свідчить про те, що в датчику температури підлоги стикаються 2 жили, що відбувається через пошкодження датчика. У такому випадку почніть із перевірки електропроводки на зворотному боці терморегулятора, щоб виключити нещільні з’єднання. Якщо з’єднання в порядку, потрібно перевірити опір датчика температури підлоги за допомогою мультиметра. Прилад має виміряти значення в діапазоні 10–20 кОм. Значне відхилення від цього діапазону свідчить про пошкодження датчика, тому його потрібно замінити.

Чи сумісний терморегулятор DEVIreg Touch із датчиками температури підлоги інших виробників?

Так. Терморегулятор DEVIreg Touch працює разом із датчиками температури підлоги марок DEVI, Warmup, Aube, OJ, Eberle, Ensto, Fenix, Raychem, Teplolux і багатьма іншими.

Що означає символ "Мішень" у нижньому куті екрана DEVIreg Touch?

Символ у вигляді трьох кіл у нижній частині екрана праворуч – це точка, на яку потрібно натиснути, щоб активувати екран.

Що означає символ "Рука" на екрані DEVIreg Touch?

Цей символ відображається в лівому верхньому куті екрана, коли таймер вимкнуто та терморегулятор працює в ручному режимі.

Що означають символи "Стрілка вгору", розташовані в лівій частині температурного екрана DEVIreg Touch?

Ці стрілки вказують на те, що терморегулятор постачає живлення до системи обігріву через підлогу та в даний момент розігрівається.

Підтримка

Система не нагрівається. Що з цим робити?

Це може трапитися з кількох причин.

 • Перевірте напругу та переконайтеся, що на терморегулятор постачається живлення.
 • Переконайтеся, що терморегулятор працює.
 • Перевірте настройки терморегулятора.
 • Перевірте цілісність і електричний опір мату.

Усі це перевірки має виконувати кваліфікований електрик.

Чи можна викликати техніка DEVI для перевірки системи?

Так, можна. Кваліфіковані монтажники DEVI допоможуть вам із пошуком можливих несправностей і ремонтом. Відвідайте сторінку devi.com/contact або звертайтеся до нас [local link] 

Монтаж

Які типи клею для плитки/суміші для вирівнювання підлоги/рідкого розчину для настилу із плиток ви рекомендуєте?

Покриття має бути гнучким або містити гнучку домішку. Порадьтеся з майстром з укладання плитки.

Якої товщини має бути шар клею для плитки/суміші для вирівнювання підлоги?

Шар клеючої речовини має повністю вкривати кабелі. Зазвичай вистачає 4–5 мм.

Через який час після укладання настилу з плиток можна вмикати систему опалення?

Фахівці DEVI рекомендують дати клеючій речовині висохнути/застигнути природним способом, дотримуючись рекомендацій виробника. Передчасне ввімкнення системи обігріву може спричинити пошкодження підлоги (швидке висихання). 

Через який час після укладання стяжки можна вмикати систему опалення?

Рекомендується дати стяжці застигнути природним способом; час висихання залежить від її товщини. Як правило, від укладання стяжки до введення системи в експлуатацію минає достатньо часу, аби стяжка встигла застигнути.

Потрібна теплова потужність

Потрібна теплова потужність може бути в діапазоні від 40 до 150 Вт/м². Цей показник має засновуватися на тепловтратах конкретного приміщення (у Вт/м²), ретельно обчислених архітектором, інженером-консультантом або фахівцем місцевого представництва DEVI.

Наступним кроком є визначення питомої теплоти площі підлоги для обігріву. Із загальної площі приміщення потрібно виключити ділянки, на яких розташовані шафи, ванни, вбиральні тощо. Щоб отримати систему опалення з коротким періодом розігріву, потрібно збільшити показник загальної обчисленої теплової потужності приблизно на 30 %.

Тепер можна визначити показник потрібної теплової потужності за формулою: [Вт/м²] = 1,3 x площа приміщення x площа приміщення/питома теплота.

Крайові зони

У певних зонах потужність може бути збільшена до 2 разів, наприклад на ділянках поруч із великими вікнами. Такі крайові зони створюються шляхом зменшення відстані між кабелями.        

Огляд питань, пов'язаних з кабельними нагрівальними системами DEVI

Як довго прогрівається система опалення?

На це впливають різні фактори, зокрема:

 • тип системи та місце монтажу (під кахлем або в плиті);
 • тип стяжки підлоги;
 • глибина стяжки підлоги.

Для прогріву може знадобитися від 30 хвилин, якщо мат DEVImat розташований під кахлем, і до 5–7 годин (та довше) для систем із плитами перекриття.

Чи існують обмеження щодо меблів, які можна ставити поверх системи обігріву через підлогу?

Підлогове опалення значною мірою залежить від умов, за яких вироблене тепло не буде блокуватися. Інакше можлива поява "гарячих зон", а в найгірших випадках підлога може втратити колір. Крісла-мішки, розташовані просто на підлозі матраци та подібні речі можуть спричинити проблеми. Решта предметів інтер’єру, під якими повітря циркулює без перешкод, цілком придатні.

Що таке повне опалення?

Під терміном "повне опалення" (інша назва "основне опалення") мається на увазі використання електропідігріву підлоги в якості єдиного джерела опалення будинку. Підігрів підлоги DEVI є ефективною системою опалення, яка легко впорається з обігрівом цілого будинку в якості єдиного джерела опалення. Система повного опалення DEVI спроектована таким чином, аби покривати всі тепловтрати та забезпечувати опалення в повному обсязі.

Зазвичай нагрівальні кабелі DEVIflex™ укладаються в нижній прошарок залізобетонного шару, максимальна довжина якого становить 5 см.

Витрати

Скільки коштує облаштувати електропідігрів підлоги?

Вартість залежить від площі приміщення, вільного простору підлоги та режиму застосування системи – як єдине джерело опалення або як теплу підлогу.

Для ванної кімнати площею 5м² із душем зазвичай потрібен нагрівальний мат DEVImat™ розміром 4 м² і терморегулятор DEVIreg™. Щоб визначити параметри всієї системи опалення, потрібно звернутися до партнера DEVI у своєму регіоні.

Як правило, покупка та монтаж системи електропідігріву підлоги обійдеться дешевше будь-якої іншої традиційної системи опалення. Загалом діє таке правило: що більша площа монтажу, то менше коштуватиме квадратний метр системи.

Безпека

Як бути з електромагнітними полями?

Електропідігрів підлоги DEVI є безпечним рішенням. Воно схвалене для застосування в будинках, квартирах та інших об’єктах.

Безпечність рішення гарантується за рахунок високої якості, надійної конструкції кабелів і монтажу з дотриманням будівельних стандартів. Нагрівальна жила спершу вкривається шаром ізоляції, а далі оточується екраном із заземленням. Насамкінець, її захищає зовнішній шар ізоляції.

Нагрівальний мат DEVImat™ стійкий до вологи. Під його зовнішнім обплетенням є захисний екран, з’єднаний із проводом заземлення. Системи підігріву підлоги DEVI виготовляються з дотриманням міжнародних стандартів IEC, що забезпечує клієнтам захист авторитетними стандартами.

Електромагнітні поля

Останні кілька років посилена увага приділяється магнітним полям. У цій сфері була проведена велика кількість досліджень. Однак в ході всіх цих досліджень підтверджень ризику для здоров’я не знайдено. У зв’язку з цим не видається можливим точно встановити максимально припустиму тривалість впливу на людину без ризиків для здоров’я.

Порівняно із запропонованими граничними значенням, наші показники щоденної експозиції дуже низькі.

Вимірювання

У таблиці нижче наведені вимірювання потужності магнітних полів для електричних нагрівальних кабелів усередині підлоги та для інших часто використовуваних електричних приладів.

Одиниця            Відстань                           Значення                         Відстань                            Значення

 

DEVIflex®DSIG   6 см                                  16 µT                                 100 см                               0,8 µT

DEVIflex®DTIP   6 см                                  0,04 µT                              100 см                               0,04 µT

DEVIflex®DSVF   6 см                                  5,5 µT                                100 см                               0,16 µT

DEVIflex®DTVF  6 см                                  0,4 µT                                100 см                               0,2 µT

Флуорисцентна лампа, 40 Вт   6 см     73,2 µT                             30 см                                 3,3 µT

Трансформатор, 12 В/25 Вт 6 см           35,1 µT                             30 см                                 0,7 µT

ПК, спереду від екрана 6 см                   0,9 µT                                30 см                                 0,1 µT

Електробритва з акумулятором 6 см   940 µT                              30 см                                 44 µT

Холодильник, 160 Вт    6 см                   1,1 µT                                30 см                                 0,2 µT

Радіоприймач із таймером       6 см     11,4 µT                             30 см                                 0,6 µT

Як видно з таблиці, магнітне поле навколо нагрівального кабелю має таку саму або нижчу потужність, як і навколо інших електричних приладів.

DEVI у ванних кімнатах

Чи доведеться замінювати покриття підлоги у ванній кімнаті, щоб установити підігрів підлоги DEVI?

З таким зручним і чистим рішенням як DEVImat™, стару підлогу можна залишити, не знімаючи її та не створюючи зайвого безладу. Раніше сама думка про розбиту підлогу та робочих, які снують по оселі, змушувала багатьох відмовитись від підігріву підлоги.

Але в наш час ідея встановити підігрів підлоги вже не змушує тримтіти від жаху. Теплу підлогу можна отримати без зайвих витрат, бруду і метушні, які супроводжують руйнування старої підлоги.

Залежно від типу нагрівального мату DEVImat™ його товщина може бути від 2,3 до 4 мм. Тому його можна легко вкласти просто на існуючу підлогу – бетонну, дерев’яну, кахельну або навіть мозаїчну –, не зрізаючи частину існуючої конструкції підлоги.

Нагрівальний мат DEVImat™ укладається на глибину клею для плитки, тому рівень підлоги практично не піднімається. Нарешті, зазвичай немає потреби зменшувати висоту дверей, піднімати плінтуси тощо.